CZYTAM, BO LUBIĘ: Anna Levi - "7TH Heaven"

2024-06-23 08:00:00(ost. akt: 2024-06-23 09:01:36)

Autor zdjęcia: BM Mrągowo

Czy miłość wystarczy by pokonać system? W świecie, w którym ekosystem upadł, a wszystkim rządzi krwiożerczy syndykat. Jest jeszcze ich dwoje.
”[...]Światła i neony. 7th Heaven, to Klub na granicy światów. Szara strefa między tym, co legalne, a tym, co schowane na najniższych poziomach DATURY. Między luksusowym światem porządnych, zaczipowanych obywateli i bezSENnych wyrzutków funkcjonujących poza siecią. Poza systemem.

Jedyne miejsce, w którym szukająca wrażeń dziewczyna może spotkać chłopaka z półświatka. Gdzie znikają konwenanse, a pojawiają się nowe, ekscytujące pragnienia. Gdzie można spróbować harmali – słynnego kwiatu pustyni, źródła psychodelicznych doznań.

Conifer, oszust i oportunista, dostrzega w tłumie Yararę, która na pierwszy rzut oka wydaje się łatwym łupem. Nawet nie przypuszcza, w jakie kłopoty wpakuje go ta znajomość[…]”

Anna Levi napisała emocjonującą powieść osadzoną w postapokaliptycznym świecie, gdzie przetrwanie zależy nie tylko od siły, ale również od zdolności do adaptacji i miłości. Książka wprowadza nas w mroczny świat, w którym szaleje śmiercionośny, zabójczy wirus, gdzie nadzieja jest rzadkim towarem, a każdy dzień to walka o przetrwanie. Yarara, główna bohaterka jest dziewczyną zwracającą na siebie uwagę, szukającą emocji i wrażeń. Pewnego dnia trafia do półświatka, gdzie napotyka faceta Conifera czyhającego na kasę. Marzącego o łatwym zysku i zarobku. Coś jednak między nimi zaiskrzyło, coś ciągnęło, przyciągało do siebie, jakaś mroczna siła, na którą nie mieli wpływu. Oboje są zmuszeni do ucieczki przed krwiożerczym syndykatem i śledzeniem wszechobecnej sieci.

Fabuła książki koncentruje się na młodej dziewczynie, której życie zmienia się nieodwracalnie po wybuchu epidemii. Wirus, który zdziesiątkował ludzkość, zmusił ocalałych do życia w ciągłym strachu i niepewności. Bohaterka, samotnie przemierzająca ruiny dawnego świata, spotyka na swojej drodze tajemniczego łotra z półświatka. Mimo początkowej nieufności, między nimi rodzi się skomplikowane uczucie. Główna bohaterka to młoda, odważna i niezależna dziewczyna, której determinacja i wola przetrwania budzą podziw. Jej spotkanie z łotrem, postacią z mroczną przeszłością i skomplikowanym charakterem, staje się punktem zwrotnym w jej życiu. Łotr, choć na pierwszy rzut oka twardy i nieprzystępny, ukazuje swoje bardziej ludzkie oblicze, co dodaje głębi jego postaci.

"7th Heaven" to opowieść o miłości i nadziei w najtrudniejszych czasach. Tematyka postapokaliptyczna służy jako tło dla rozważań na temat natury człowieczeństwa, przetrwania i siły więzi międzyludzkich. Miłość między głównymi bohaterami, choć na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwa, staje się symbolem odrodzenia i nadziei.
Anna Levi posługuje się plastycznym i sugestywnym językiem, który wciąga czytelnika w zniszczony świat pełen niebezpieczeństw. Opisy są bogate i szczegółowe, co pozwala na pełne zanurzenie się w atmosferze książki. Dialogi między postaciami są żywe i realistyczne, co dodaje autentyczności ich relacjom.

"7th Heaven" to poruszająca opowieść o miłości i nadziei w świecie, który stracił swoje człowieczeństwo. Anna Levi stworzyła zapadającą w pamięć historię, która zarówno wzrusza, jak i trzyma w napięciu. Książka jest idealna dla miłośników postapokaliptycznych romansów, którzy szukają czegoś więcej niż tylko prostej opowieści o przetrwaniu. Gorąco polecam!

Książka dostępna jest w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie – Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy i zachęcamy do korzystania z naszych zbiorów!

Urszula Śnietka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5