CZYTAM, BO LUBIĘ: Jill Barklem - "W Jeżynowym Grodzie"

2024-04-07 09:00:00(ost. akt: 2024-04-07 09:38:09)

Autor zdjęcia: BM Mrągowo

Jeśli istnieje książka, która potrafi otulać i dawać poczucie bezpieczeństwa, przenosić w magiczny świat dzieciństwa i beztroski, koić zmysły i karmić wyobraźnię to taką książką z pewnością jest "W Jeżynowym Grodzie" autorstwa Jill Barklem.
"W Jeżynowym Grodzie" to urocza książka, która przenosi czytelników do tytułowego Jeżynowego Grodu – niezwykłej krainy zamieszkiwanej przez polne myszki. Barklem, z niezwykłą precyzją i miłością do szczegółów, kreuje świat pełen ciepła, bezpieczeństwa i radości, w którym przyroda i jej zmieniające się pory roku odgrywają kluczową rolę.

Książka składa się z serii opowiadań, które śledzą losy myszek i innych mieszkańców Grodu w ich codziennych przygodach, celebrując przy tym proste radości życia, przyjaźń, miłość oraz oddanie. Historie są pełne ciepła, niewinności i nostalgii za światem, w którym harmonia z naturą i między mieszkańcami jest najważniejsza.

Pierwsze, co zwraca uwagę czytelnika sięgającego po tę pozycję jest przepiękne wydanie. Ilustracje stworzone przez autorkę to małe dzieła sztuki, które dodają czytanym opowiadaniom jeszcze więcej magii. Rysunki wprost oczarowują i na długo pozostają w pamięci.

"W Jeżynowym Grodzie" to nie tylko książka dla dzieci. To również lektura, która przyniesie wiele przyjemności dorosłym, przypominając o wartościach, które często gubimy w codziennym pośpiechu – o potrzebie bliskości z naturą, znaczeniu społeczności i prostych przyjemnościach. W swych opowiadaniach autorka skupia się na pozytywnych aspektach życia, pokazując, że nawet najmniejsze stworzenia mogą przeżywać wielkie przygody i radzić sobie z problemami przez współpracę i wzajemne wsparcie.

Podsumowując, "W Jeżynowym Grodzie" Jill Barklem to książka wyjątkowa, która oferuje czytelnikom chwilę wytchnienia i ucieczkę do świata, w którym panuje spokój, harmonia i bezwarunkowa akceptacja. Jest to doskonała lektura do wspólnego czytania z dziećmi, która może inspirować do rozmów o naturze, przyjaźni i ważnych życiowych wartościach.

Książka "W Jeżynowym Grodzie" Jill Barklem jest dostępna w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej w Mrągowie.

Monika Pacek

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5