W składzie znaleźli też się nasi strażacy

2021-08-12 10:41:33 (ost. akt: 2021-08-12 10:44:14)

Autor zdjęcia: Archiwum PSP Iława

Strażak asp. Przemysław Kierzenkowski został Mistrzem Polski we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym ten tytuł zdobył strażak z naszego województwa.
potkanie z kadrą województwa warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym odbyło się w ośrodku szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Wzięli w nim udział: Artur Chojecki – wojewoda warmińsko-mazurski, nadbryg. Tomasz Komoszyński – warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP.  
Reprezentacja województwa po raz kolejny znalazła się na podium mistrzostw zdobywając brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. Po raz pierwszy w długiej historii Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym mistrzem we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej został strażak z woj. warmińsko-mazurskiego asp. Przemysław Kierzenkowski.   W składzie kadry znaleźli się strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie oraz z Komend Powiatowych PSP w Działdowie, Gołdapi, Nowego Miasta Lubawskiego oraz Ostródy. 
Wojewoda Artur Chojecki oraz nadbryg. Tomasz Komoszyński podziękowali sportowcom za trud i zaangażowanie włożone w przygotowania do mistrzostw oraz pogratulowali osiągniętych wyników.
źródło: PSP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5