Gminy popegeerowskie otrzymają wsparcie finansowe. Na liście znalazła się Gmina Lubawa

2021-06-14 12:41:35 (ost. akt: 2021-06-14 12:45:59)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Łącznie 340 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie przekazane gminom, w których funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej (tak zwane PGR-y).
Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y). Dotacje będzie można przeznaczyć m.in. na budowę dróg, chodników, kanalizacji sanitarnej, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych czy świetlic.

W ramach programu wsparcia do województw: zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego (największych obszarów, gdzie występowały PGR-y) trafi po 47 mln zł. Środki trafią też do wszystkich pozostałych województw w Polsce.

Na liście gmin, które z tej puli otrzymają wsparcie znalazła się gmina Lubawa, która otrzyma 1 milion 400 tysięcy na przebudowę ok. 740 m drogi gminnej wraz z chodnikiem, oświetleniem i kanałem technicznym oraz 1 milion 200 tysięcy złotych na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowosci Grabowo.

red./gov
lubawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5