Narciarskie zmagania dla najmłodszych na Kurzej Górze

2020-01-13 15:18:26 (ost. akt: 2020-01-13 15:53:07)
Pierwsze zawody kubusiowej ligi rozegrano na Kurzej Górze w ubiegłym roku

Pierwsze zawody kubusiowej ligi rozegrano na Kurzej Górze w ubiegłym roku

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe w naszym województwie. Warto rozpocząć je na sportowo, na przykład Ligą Kubusiowego Narciarza na Kurzej Górze.
Liga Kubusiowego Narciarza, to cykl zawodów narciarskich i snowboardowych dedykowanych najmłodszym. Większość edycji rozgrywana jest w ośrodkach narciarskich na południu kraju. Jedna z edycji, jako jedyna w na północy kraju, już po raz drugi odbędzie się na Kurzej Górze.
Największy ośrodek narciarski w Polsce północnej jest póki co jedynym "na północ od południa", w którym można jeździć na nartach.
Jest to możliwe dzięki dwóm fabrykom śniegu, które od kilku tygodni nieprzerwanie produkują... śnieg. Technologia zastosowana na Kurzej Górze pozwala na produkcję śniegu nawet przy dodatnich temperaturach.

Dzięki fabrykom sezon narciarski nie jest zagrożony, a miłośnicy białego szaleństwa z północy krają mają możliwość spędzenia czasu na jednej lub dwóch deskach.

W najbliższą sobotę (18 stycznia), u progu ferii zimowych województwa warmińsko - mazurskiego, na Kurzej Górze rozegrane zostaną zawody narciarsko snowboardowe skierowane do dzieci w wieku 3 - 13 lat.
Liga Kubusiowego Narciarza to cykl zawodów rozgrywany w pięciu ośrodkach w całej Polsce.
Uczestnicy mają do pokonania slalom, który ustawiony jest na łagodnie nachylonym stoku. Na kurzej Górze zawody zostaną rozegrane na stoku szkoleniowym. Uczestnicy zostaną podzieleni na 4 kategorie wiekowe.
Zapisy odbywają się TUTAJ oraz w dniu zawodów na terenie ośrodka.
red.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5