Możemy mieć medalistów Mistrzostw Europy w futsalu. Reprezentanci Constractu Lubawa w kadrze narodowej

2019-09-11 21:30:15(ost. akt: 2019-09-11 22:32:11)
Dawid Grubalski i Jakub Raszkowski

Dawid Grubalski i Jakub Raszkowski

Autor zdjęcia: Facebook Dawida Grubalskiego

Reprezentacja Polski do lat 19 w futsalu zakwalifikowała się do fazy medalowej Mistrzostw Europy rozgrywanych w Rydze na Łotwie. W sztabie kadry narodowej pracuje trener lubawskiego Constractu Dawid Grubalski, a jego podopieczny Jakub Raszkowski jest jednym z podstawowych zawodników.
Dawid Grubalski jest na co dzień trenerem Constractu Lubawa, który w niedzielę (15 września) zainauguruje swój pierwszy sezon w futsalowej Ekstraklasie. Jakub Raszkowski to jeden z zawodników lubawskiego ekstraklasowca.
Obaj są aktualnie na Mistrzostwach Europy w futsalu, które rozgrywane są w Rydze. Grubalski pracuje w sztabie szkoleniowym kadry U19 i jest analitykiem, Raszkowski jest jednym z podstawowych zawodników biało-czerwonych.
W pierwszym meczu mistrzostw Polska zmierzyła się z reprezentacją Rosji, którą pokonała 3:2 a autorem jednej z bramek był Jakub Raszkowski. W drugim spotkaniu ulegliśmy Portugalii 1:3. W trzecim grupowym pojedynku potrzebowaliśmy zaledwie remisu, aby awansować do półfinału. Okazało się jednak, że Polacy ani myślą zadowalać się podziałem punktów i pokonali Łotwę 3:1.
— Wymarzone urodziny — napisał na swoim Facebooku Dawid Grubalski tuż po wygranej z Łotwą i awansie do półfinału. — Piękna sprawa — komentował to co dzieje się na ME dla naszej redakcji. — Według wielu specjalistów awans był praktycznie niemożliwy. Rosja to wicemistrz olimpijski, który w tym roku raz przegrał, dwukrotnie zremisował i aż dziewięć razy wygrał — pisze prosto z Rygi Grubalski. — Portugalia, to klasa w sama w sobie, a Łotwa to niewygodny i waleczny gospodarz. Awansowaliśmy do najlepszej czwórki w Europie, to historyczne zwycięstwa i historyczny awans — pisze trener analityk. — Kilka lat temu miałem przyjemność poznać trenera Żebrowskiego — odpowiada na pytanie dotyczące jego angażu do kadry narodowej. — Nasze myślenie na temat filozofii futsalu okazało się podobne i po pewnym czasie zaproponował mi dołączenie do swojego sztabu — pisze. —Mecz z Hiszpania zagramy jutro (12 września) o godzinie 19. polskiego czasu. Jest to absolutny TOP na świecie i czeka nas kolejne wielkie wyzwanie — kończy trener.

Awans do fazy medalowej ME to dotychczas największy sukces polskiej reprezentacji w futsalu. Nigdy wcześniej na dużej imprezie biało-czerwoni nie zaszli tak daleko. Według ekspertów nasza kadra ma realną szansę na medal.
Najbliższy mecz biało-czerwoni rozegrają w czwartek (12 września) z Hiszpanią.
W kolejnym zagrają o złoto lub brąz z Chorwacją lub ponownie z Portugalią. Trzymamy kciuki.

tow

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5