Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki

2023-11-20 15:30:00(ost. akt: 2023-11-20 15:32:39)
Lidzbarczanie też są wolontariuszami Szlachetnej Paczki

Lidzbarczanie też są wolontariuszami Szlachetnej Paczki

Autor zdjęcia: Materiały organizatorów

Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Lidzbarku Warmińskim. Ze smutkiem należy stwierdzić, że coraz więcej rodzin zgłaszanych jest do pomocy. Wolontariusze muszą bardzo wnikliwie oceniać, czy pomoc, jaką mogłaby otrzymać rodzina jest tzw. mądrą pomocą.
Szlachetna Paczka działa w Polsce od 2001 roku. To jeden z największych programów społecznych w kraju. Łączy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Wolontariusze i wolontariuszki docierają do rodzin w potrzebie, poznają ich trudności i decydują o najlepszej formie pomocy. Darczyńcy i darczyńczynie przygotowują indywidualną pomoc na podstawie opisu, który wcześniej sporządzają wolontariusze odwiedzający rodziny.

Z takiej pomocy korzystają mieszkańcy naszego powiatu od kilku lat. Od trzech pomoc jest bardziej zorganizowana. Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki, także w Lidzbarku Warmińskim.

To akcja obejmująca osoby starsze i osamotnione, wielodzietne rodziny, poszkodowanych w wyniku nieszczęśliwego wypadku, osoby chore i z niepełnosprawnościami. Często to osoby, które nie proszą o pomoc, mimo że bardzo jej potrzebują.

18 listopada na stronie Szlachetnej Paczki (www.szlachetnapaczka.pl) zostały opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym przygotują pomoc, a ta już 16 i 17 grudnia trafi do najbardziej potrzebujących.

Paczki nie trzeba robić samemu. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny – razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. Darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej mądrej pomocy wspierają ich wolontariusze.
lub


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5