Morsy i żołnierze zapraszają na akcję charytatywną

2023-11-17 11:28:48(ost. akt: 2023-12-02 11:14:43)

Autor zdjęcia: Artur Piórko

Niedawno pisaliśmy o tym jak plutonowy Paweł Janowiak z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego wyruszył z Lidzbarka Warmińskiego w towarzystwie kaprala Łukasza Ziółkowskiego rowerem do leżących w Bieszczadach Ustrzyk Górnych. Zrobił to, by ratować zdrowie i życie synka Janka. Podróż się skończyła, ale pomoc nadal jest potrzebna. Brakuje 300 000 złotych.
W walce o zdrowie dziecka pomagają rodzicom Janka nie tylko najbliżsi – rodzina i przyjaciele, ale także mundurowi, którzy przekazują ryngrafy, medale i inne przedmioty na licytacje i zbierają pieniądze na różnego rodzaju imprezach. Do pomocy dołączyły też lidzbarskie Morsy.

Teraz Morsy Lidzbark Warmiński razem z 9 Warmińskim Pułkiem Rozpoznawczym organizują akcję nad jeziorem Wielochowskim.
"Zapraszamy wszystkie kluby, kto chce i może wziąć udział w naszej akcji niech przybywa. Pomóżmy Rodzicom Janka postawić go na nogi. Dołóżmy małą cegiełkę. Nie bądźmy obojętni. Ziarnko do ziarnka i uratujemy dzielnego Janka!!" — piszą na swoim profilu Facebook.

Akcja ma się odbyć w sobotę 2 grudnia o godz 13.00. Organizatorzy zapraszają do zażycia zimnej kąpieli, która, jak piszą: "daje niezliczone ilości endorfinek". Będzie też wojskowa grochówka i coś słodkiego. Przy okazji będzie można wziąć udział w licytacji i... potańczyć do muzyki DJ Łazi.

Jak widać impreza zapowiada się imponująco, jak na tę porę roku i pobyt na świeżym powietrzu, ale Morsom żadna pogoda nie straszna, a Ci, którzy wezmą udział w imprezie na pewno mają gorące serca.

Przypomnijmy.
Janek Janowiak urodził się 24 września 2022 roku z połamaną kością piszczelową oraz strzałkową lewej nóżki. Ma nowotwór w kości piszczelowej. Tato chłopca plutonowy Paweł Janowiak oraz wujek Janka kapral Łukasz Ziółkowski wyruszyli w październiku rowerami w trasę do leżących w Bieszczadach Ustrzyk Górnych, by zebrać potrzebne na leczenie dziecka pieniądze. Ich akcja zakończyła się w połowie listopada. Jednak nadal brakuje ok. 300 000 złotych. Stąd kolejne akcje charytatywne na rzecz Janka.

Więcej o akcjach i pomocy dla Janka Jankowiaka znajdziecie na: "Nigdy nie zostawiamy swoich – Mundurowi w walce z rakiem", "Razem dla Janka, Mundurowi dla Jasia Janowiaka" #RoweremPoŻycie. Zbiórka pieniędzy jest prowadzona na znanym portalu charytatywnym Siepomaga.pl
lub

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5