Policjanci gotowi na Wszystkich Świętych

2023-10-27 12:46:36(ost. akt: 2023-10-27 12:55:28)
Podczas policyjnej akcji ZNICZ

Podczas policyjnej akcji ZNICZ

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Funkcjonariusze skupią się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem dróg w okolicach cmentarzy i głównych tras między miejscowościami. Ponadto będą monitorować rejony parkingów i miejsc zgromadzeń.
W tym roku wzmożone działania z okazji Wszystkich Świętych rozpoczną się 31 października i potrwają do 2 listopada, a więc od wtorku do czwartku włącznie. Już we wtorek policjanci drogówki w całym kraju rozpoczną działania prewencyjno – kontrolne. W związku z wolnym od pracy świątecznym dniem, wiele osób wykorzysta go, by odwiedzić swoich bliskich poza miejscowościami zamieszkania.

Żeby wzmożony ruch nie spowodował utrudnień na drogach oraz większej liczby zdarzeń drogowych, policjanci umundurowani i nieumundurowani, wspierani przez przedstawicieli innych służb, będą dbać o spokojny przebieg tych dni i będą służyć pomocą tam, gdzie będzie ona potrzebna.

W ubiegłym roku podczas podobnej akcji policjanci odnotowali 7 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Byli wzywani też do 111 kolizji drogowych, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 24 nietrzeźwych kierujących. To wszystko tylko na drogach Warmii i Mazur.

W niektórych miejscach można spodziewać się tymczasowych zmian w organizacji ruchu drogowego lub dodatkowych parkingów ustalonych na czas uroczystości Wszystkich Świętych. Dlatego zalecamy bacznie zwracać uwagę na znaki drogowe i zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami od policjantów z powiatów oraz śledzenia różnych lokalnych serwisów i portali informacyjnych, na których będą publikowane aktualne informacje dotyczące planowanych zmian w organizacji ruchu.

Zmiana organizacji ruchu w Lidzbarku Warmińskim obejmie ulice Grunwaldzką, Szkolną i Krasickiego.

Na ul. Grunwaldzkiej w Lidzbarku Warmińskim wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Oznacza to możliwość poruszania się tą drogą jedynie w kierunku ul. Krasickiego oraz Szkolnej.

Na ul. Szkolnej i Krasickiego zostaną wyznaczone strefy, w których obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

Na ul. Krasickiego wyłączony będzie ruch pojazdów, ponieważ zostanie tam wyznaczony ciąg pieszy i rowerowy.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5