ROD im. Tadeusza Kościuszki świętowały 40-lecie

2023-07-03 09:10:56(ost. akt: 2023-07-03 09:42:58)

Autor zdjęcia: arch.

Ogrody działkowe są miejscem, gdzie nie tylko można odpocząć, ale także... ciężko popracować. Uprawa warzyw i owoców, a także utrzymanie porządku na działce nie jest lekką pracą, jednak jak podkreślają działkowcy - odpoczywa wtedy głowa. I dzieje się tak nieprzerwanie już od 1983 roku.
Rodzinne Ogrody Działkowe im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku Warmińskim osiągnęły dojrzały wiek. Przez 40 lat bardzo się rozwinęły, tak jak ogrody działkowców.

Tak z okazji 35-lecia ROD wspominała dawne czasy sekretarz, Barbara Baranowska.

— Ogrody powstały dokładnie 16 maja 1983. Mamy z mężem działkę od samego początku. Pamiętam więc jak ogród powstawał i pamiętam z dzieciństwa czasy sprzed ogrodu. Były tam łąki, na których się bawiliśmy latem, a zimą zjeżdżaliśmy ze skarpy na sankach niemal do Łyny. Wjeżdżaliśmy na nią, gdy była zamarznięta. To były czasy, kiedy na podwórkach było o wiele więcej dzieci. Zbieraliśmy się z trzech bloków i te tereny, na których teraz są działki, były naszym miejscem zabaw.

Uroczystości "urodzinowe" odbyły się 24 czerwca. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj i Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

- Miło patrzeć jak ogrody kwitną, dosłownie i w przenośni. Ziemia obfituje, gdy zajmują się nią dobre ręce, a tu widać, że plony są bardzo bogate. Każdy potrzebuje miejsca, gdzie może odpocząć i zająć się tym, co kocha. Gratuluję zarządowi i wszystkim działkowcom wspaniałego jubileuszu. Jestem przekonany, że przez kolejne 40 i więcej lat, ROD im. Tadeusza Kościuszki dalej będą cieszyły i oko, i serce - powiedział burmistrz Jacek Wiśniowski.

Pozostaje i nam pogratulować wspaniałego jubileuszu i życzyć wspaniałych, obfitych zbiorów.

tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5