W powiecie lidzbarskim pracuje 12 policjantek

2023-03-08 11:00:55(ost. akt: 2023-03-08 11:10:45)
W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim służbę pełni 77 funkcjonariuszy, z czego 12 to kobiety

W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim służbę pełni 77 funkcjonariuszy, z czego 12 to kobiety

Autor zdjęcia: Fot. Łukasz Czerniewski

W dzisiejszych czasach widok kobiety w mundurze nikogo już nie dziwi. W szeregach Polskiej Policji kobiety służą od 1925 roku. W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz podległym Komisariacie Policji w Ornecie pracuje 12 policjantek, które codzienną służbę pełnią w różnych wydziałach.
8 marca jest świętem wszystkich kobiet. Przez lata płeć piękna podbijała świat. Kobiety są nieustępliwe, kreatywne i odważnie kroczą przez trudy codziennego życia. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej kobiet decyduje się włożyć mundur i pełnić służbę w Policji.

Nie jest łatwo łączyć pracę policjantki z życiem domowym, szczególnie kiedy w domu czekają małe dzieci, które potrzebują wiele uwagi i obecności mamy. A służba jak wiadomo wiąże się z nocnymi dyżurami, przedłużającymi się godzinami w pracy czy nagłymi wezwaniami do zdarzeń.

Każdego dnia lidzbarskie policjantki udowadniają swoją siłę oraz to, że wszystko da się pogodzić.
W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim służbę pełni 77 funkcjonariuszy, z czego 12 to kobiety.

Jedna z nich, nadkom. Iwona Wojciechowska pełni funkcję kierowniczą, sierż. szt. Beata Szydłowska jest oficerem prasowym lidzbarskiej komendy, cztery policjantki – mł. asp. Sylwia Łukjanowicz, sierż. Marta Borowska, post. Oliwia Rybicka oraz post. Urszula Wojtkiewicz prowadzą sprawy dochodzeniowo – śledcze pracując w Wydziale Kryminalnym, dwie policjantki – st. post. Adrianna Żądłowska i post. Marta Bruehn realizują zadania służbowe pracując w Ogniwie Ruchu Drogowego, natomiast sierż. Alicja Sajkowska, st. post. Karolina Greber, post. Karolina Wszoła oraz post. Maria Parafińczuk pracują w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym.

Mówią, że kobieta łagodzi obyczaje… w mundurze jednak nie ma taryfy ulgowej. Prawdą jest, że uśmiech i dobre słowo może zdziałać wiele, jednak funkcjonariuszki muszą być tak samo stanowcze i profesjonalne podczas służby, jak ich koledzy „po fachu”.

Warto powiedzieć również o kobietach pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, które zajmują stanowiska cywilne, jakże ważne dla funkcjonowania naszej jednostki.

Są kompetentne, pracowite oraz profesjonalne w realizowaniu codziennych obowiązków. Lidzbarska Policja liczy aż 16 pracownic cywilnych, które każdego dnia swoją pracą wspomagają działanie jednostki.

Z okazji Dnia Kobiet lidzbarskie policjantki znalazły się w innej, niż na co dzień sytuacji - stanęły przed obiektywem aparatu ich kolegi z pracy asp. Łukasza Czerniewskiego.
(bsz)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ŻydWSprayu #3108817 8 mar 2023 13:48

    Każde spodnie w innym kolorze. Tam nie ma żadnych norm odnośnie mundurów?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5