Ferie w lidzbarskim muzeum

2023-01-18 15:39:22(ost. akt: 2023-01-18 15:55:45)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Muzeum w lidzbarskim zamku zaprasza do siebie podczas ferii zimowych od 24 stycznia do 5 lutego. Jakie ma propozycje? O tym piszemy poniżej.
Pierwsza z nich to "Karnawał w zamku". W pierwszej części zajęć uczestnicy poznają zwyczaje panujące na dworze biskupim, w drugiej będą tworzyli ozdoby karnawałowe, maski i kotyliony.

Kolejna propozycja lidzbarskiego zamku nosi tytuł "Na dworze księcia biskupa". Uczestnicy dowiedzą się, kto i kiedy biskupowi warmińskiemu nadał tytuł księcia, znajdą ślady symboli herbu Cesarstwa Rzymskiego, dowiedzą się, jaki książę biskup nosił strój. W części praktycznej zaś będą malowali symbole władzy biskupiej.

Propozycja trzecia dotyczy, najbardziej znanego mieszkańca zamku, który właśnie obchodzi swój rok — Mikołaja Kopernika. Uczestnicy zajęć pod hasłem "Mikołaj Kopernik w lidzbarskim zamku" wezmą udział w warsztatach, których celem jest skompletowanie ciekawostek i faktów związanych z osobą astronoma poukrywanych w zakamarkach lidzbarskiego zamku.

O szczegóły programu na ferie należy pytać w zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim lub pod tel. 89 767 21 11 (lub e-mail: lidzbark@muzeum.olsztyn.pl).

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5