Prezes WTBS tłumaczy skąd podwyżki czynszu

2022-08-04 08:00:02(ost. akt: 2022-08-04 08:21:14)

Autor zdjęcia: archiwum

Warmińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Lidzbarku Warmińskim podniosło niedawno czynsze, co spotkało się z wieloma komentarzami lokatorów WTBS. Prezes Grzegorz Markowski postanowił wyjaśnić skąd taka decyzja.
"W związku z podwyżkami stawki czynszu mieszkań Warmińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego informujemy, że jest ona efektem podniesienia stóp procentowych kredytów przez Narodowy Bank Polski i nie ma związku z opłatami administracyjnymi Towarzystwa" — czytamy na stronie Facebook Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim.

Do informacji dołączono skan pisma, które wystosował prezes lidzbarskiego WTBS Grzegorz Markowski, w którym wyjaśnia, że "podwyżka stawki czynszu wynika wyłącznie ze wzrostu części dotyczącej spłaty kredytu, a nie wzrostu części administracyjnej Towarzystwa przeznaczonej m.in. na pokrycie kosztów ubezpieczenia, podatków, remontów.
Zaznaczyć należy, że wzrost stóp procentowych NBP jest konsekwencją decyzji Rady Polityki Pieniężnej, na co wpływu nie ma ani Zarząd Warmińskiego TBS, ani Burmistrz Miasta Lidzbarka Warmińskiego".


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5