Zakończyły się prace na bulwarze

2022-06-30 08:50:44(ost. akt: 2022-06-30 09:15:07)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Wczoraj, 29 czerwca oficjalnie zakończono inwestycję na brzegu rzeki Łyny w Lidzbarku Warmińskim. Zobaczcie jak teraz wygląda bulwar.
Inwestycja polegała na umocnieniu skarpy nad brzegiem rzeki i poprawę samego koryta Łyny, gdzie wykorzystano ponad 2000 m3 kamieni. Jest to popularne miejsce spacerowe, ponieważ bulwar przebiega praktycznie przez całe miasto. Tu znajdują się siłownie plenerowe, plac zabaw, ławki i wiaty rekreacyjne z przystanią kajakową. Prowadzone prace spowodowały utrudnienia komunikacyjne - nie było możliwości zorganizowania objazdów, więc część bulwaru była praktycznie wyłączona z użytkowania. Warto dodać, że bulwar wciąż się powiększa. Gmina Miejska prowadzi prace przy "moście olsztyńskim", gdzie budowany jest dojazd od ulicy Gdańskiej, a nowe ścieżki powstają też w okolicach Zydląga w ramach programu "Ochrona różnorodności biologicznej na rzece Łynie w Lidzbarku Warmińskim II etap".

- Bulwary to bardzo ważne i chętnie odwiedzane przez lidzbarczan miejsce, które zyskało nową jakość i wspaniale wpisuje się w panoramę Lidzbarka Warmińskiego. To idealne miejsce na spacer i odpoczynek zwłaszcza latem - powiedział Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Inwestycja zrealizowana była przez Zarząd Zlewni PGW Wody Polskie w Olsztynie, a jej koszt przekroczył 3 mln. złotych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #3102384 30 cze 2022 11:27

    Pięknieje nam Lidzbark, dziękuję p.Burmistrzu i życzę zdrowia oraz wytrwałości...

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5