Tak było podczas WOŚP w Lidzbarku Warmińskim

2022-01-31 14:22:37(ost. akt: 2022-01-31 16:07:32)

Autor zdjęcia: Joannici Lidzbark Warmiński

Tegoroczny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lidzbarku Warmińskim został odwołany. Nie znaczy to jednak, ze nic się nie działo. Były zawody strzeleckie, licytacje, kąpiel morsów, zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku. Mimo kiepskiej pogody na ulicach nie zabrakło wolontariuszy.
To był 30. finał WOŚP-u. Tym razem w całym kraju (i na świecie) udało się zebrać ponad 127 mln złotych, które będą przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Lidzbarski sztab utworzyli Joannici.

45 wolontariuszy miało wyruszyć na ulice miasta z puszkami, ale z różnych powodów, a głównie przez covid i związane z nim kwarantanny, wiele osób musiało zostać w domu. Wielkie brawa należą się wolontariuszom, którzy zrobili po kilka "rewirów" spędzając wiele godzin na zewnątrz, przy lekko mówiąc, niesprzyjającej aurze.

Lidzbarczanie chętnie wkładali pieniądze do orkiestrowych puszek. Było spokojnie, poza jednym incydentem, gdy jeden z wolontariuszy dostał laską po głowie od przeciwnej zbiórce staruszki. Młody człowiek nie ucierpiał i nie zgłaszał sprawy na policję.

Sztab mieścił się w Lidzbarskim Domu Kultury. Tutaj utworzono również punkt, gdzie można było honorowo oddać krew i zarejestrować się do bazy dawców szpiku.

Koncert główny odwołano, więc licytacje przekazanych na rzecz Orkiestry gadżetów odbyły się na Placu Wolności, w sąsiedztwie kapiących się w balii lidzbarskich morsów. Na strzelnicy KS "Warmiaka" zorganizowano tradycyjnie zawody strzeleckie.

Lidzbarski sztab zebrał łącznie 16913,87 zł oraz 48,43 euro. Ostateczna kwota ulegnie zmianie po zakończeniu trwających w Internecie aukcjach.

oko


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #3089943 1 lut 2022 08:50

    Te pieniądze, ok 17tys zł były zebrane w Lidzbarku Warmińskim oraz całej gminie wiejskiej ! Autor o tym nie wspomina.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ... #3089910 31 sty 2022 19:19

    Z roku na rok w Lidzbarku Warmińskim mniej zebranych pieniążków ? Atrakcje okrojone, ludzi zainteresowanych garstka, więcej samych organizatorów, pracowników instytucji publicznych, samorządowców..

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5