Weekend na drogach powiatu

2021-10-11 08:59:38 (ost. akt: 2021-10-11 09:07:01)

Autor zdjęcia: kpp

W ostatni weekend, na drogach powiatu lidzbarskiego, policjanci kontrolowali między innymi stan trzeźwości kierujących. Ujawniono czterech nietrzeźwych kierujących, w tym jednego, który uczestniczył w wypadku drogowym.
Policjanci ruchu drogowego w piątek 8 października rozpoczęli weekend działaniami kaskadowymi prędkość. Akcja prowadzona była wspólnie z policjantami powiatu bartoszyckiego i elbląskiego. Patrole ustawione były w tym samym czasie w niewielkich odległościach od siebie. Podczas działań przeprowadzono 56 kontroli drogowych i ujawniono 30 wykroczeń z przekroczenia prędkości. Natomiast w sobotę, 9 października przeprowadzili działania „alkohol i narkotyki”. Na zawartość alkoholu przebadano 440 kierujących i ujawniono trzech pijanych, w tym jednego, który uczestniczył w wypadku drogowym.

Pierwszego zatrzymano o godz. 07:50 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Poniatowskiego. 37-letni mężczyzna kierował busem marki Fiat Ducato. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał on ponad 1 promil. Pojazd przekazano osobie wskazanej, kierującemu zatrzymano uprawnienia. W niedługim czasie 37-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Drugiego zatrzymano o godz. 11:20 na trasie Stoczek Klasztorny – Kiwity. 47-latek kierował rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Kierujący po kontroli drogowej poszedł dalej pieszo wzbogacony o mandat karny.

Do kolejnego groźnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło o godzinie 18:30. Było to na drodze powiatowej 1533N pomiędzy miejscowościami Lidzbark Warmiński – Łabno. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych: volkswagena golfa i hyundai bayon. Jak wstępnie ustalono 30-letni kierujący volkswagenem jadąc od strony Lidzbarka Warmińskiego w kierunku miejscowości Łabno z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z pojazdem hyundai kierowany przez 69-letnią kierującą. Po zdarzeniu 30-letni kierujący volkswagenem był zakleszczony w pojeździe, został uwolniony dzięki służbom ratowniczym, które przybyły na miejsce. Pozostali uczestnicy zdarzenia, tj. pasażer volkswagena golfa i hyundaia opuścili pojazdy przy pomocy obecnych na miejscu świadków. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana na czas pracy służb ratowniczych. Kierująca pojazdem hyundai była trzeźwa, natomiast kierujący i pasażer golfa znajdowali się pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie kierującego wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczności zdarzenia

KPP/ok


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5