75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marcina Kromera w Lidzbarku Warmińskim

2021-10-07 10:59:46(ost. akt: 2021-10-07 11:01:24)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim

Aby uczcić te wspólne lata przygotowaliśmy wystawę. Wystawa ukazuje zmiany, jakie zachodziły w bibliotece przez ostatnie 75 lat.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim powstała 14 października 1946 roku. Obecnie Miejska Biblioteka Publiczna im. Marcina Kromera w Lidzbarku Warmińskim obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia. Biblioteka jest prężnie działającym miejscem kultury, które jest organizatorem i współorganizatorem wielu wydarzeń na terenie Lidzbarka Warmińskiego. Organizuje spotkania autorskie, prowadzi lekcje biblioteczne związane z książkami, organizuje wycieczki dla przedszkoli, konkursy czytelnicze, prezentuje wystawy tematyczne, prowadzi kluby zainteresowań, Bibliografię dotyczącą naszego regionu. Od 75 już lat jesteśmy z wami, mieszkańcami miasta w naszej codziennej pracy, starając się odpowiadać na wasze potrzeby czytelnicze, edukacyjne i kulturalne.

Aby uczcić te wspólne lata przygotowaliśmy wystawę. Wystawa ukazuje zmiany, jakie zachodziły w bibliotece przez ostatnie 75 lat. Pokazujemy na zdjęciach bibliotekę w każdym dziesięcioleciu jej funkcjonowania zaczynając od lat 60-tych XX wieku, a kończąc na latach 2020 XXI wieku. Materiału zdjęciowego był ogrom, powierzchnia wystawiennicza ograniczona , tak więc selekcja musiała być bardzo duża. 75 lat to kawał historii. Historii kadry zarządzającej, historii pracowników tej biblioteki, historii czytelników, oraz historii miasta. Oglądając tą wystawę mamy nadzieję, że cofną się Państwo w czasie, powspominają, może nawet wzruszą.
Zapraszamy do jej obejrzenia od 5 października do 30 listopada w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim.

akr


[media]

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Czytelnia

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5