Młody mężczyzna usłyszał zarzut uprawy i posiadania narkotyków

2021-09-27 11:40:08(ost. akt: 2021-09-27 11:46:55)

Autor zdjęcia: kpp

Policjanci kryminalni z Ornety zatrzymali mężczyznę, który posiadał i uprawiał marihuanę. 19-latek usłyszał zarzuty do których się przyznał. W niedługim czasie sprawa trafi do sądu. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci kryminalni z Ornety, którzy na co dzień monitorują środowisko osób mogących mieć związek z narkotykową przestępczością, ustalili, że pewien 19-latek może posiadać zabronione substancje. Po analizie zgromadzonych informacji nadszedł czas na zatrzymanie podejrzanego. W czwartek, 23 września funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania 19-latka i podczas przeszukania zabezpieczono susz roślinny. Przeprowadzone badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. Nadto mężczyzna wskazał miejsce, gdzie uprawiał krzewy. W trakcie dalszych czynności zabezpieczono 20 krzaków konopi.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut uprawy i posiadania narkotyków. Przyznał się do niego. Prokurator Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. W niedługim czasie sprawa trafi do sądu, czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP/ok


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5