Zwycięstwo Polonii w Ełku

2019-08-26 10:17:13(ost. akt: 2019-08-26 10:21:36)

Autor zdjęcia: Ola Miecznikowska

W sobotę 24 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie w Ełku odbył się mecz 4. kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Mazurem Ełk a Polonią Lidzbark Warmiński. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 2:1.
Lidzbarczanie wybrali się na pierwszy mecz wyjazdowy forBET IV Ligi w daleką podróż, bo do Ełku. Przeciwnikiem był tamtejszy Mazur, który w poprzednim sezonie występował w rozgrywkach III ligi.

Początek sezonu - w porównaniu do Polonii - nie mogą zaliczyć do udanych, zaledwie jedno zwycięstwo w trzech pierwszych spotkaniach.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, bowiem już w 13. minucie spotkania objęli prowadzenie po pięknym uderzeniu z dystansu swojego kapitana - Berezovskyi. Poloniści z minuty na minutę dochodzili do głosu, czego potwierdzeniem była bramka w 25. minucie autorstwa stopera Macieja Waląga, który wykorzystał dośrodkowanie po rzucie rożnym.

Kolejne minuty spotkania to ataki jednych i drugich, lecz wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Lidzbarczanie po przerwie potrzebowali zaledwie 7 minut, aby wyjść na prowadzenie. Błąd obrońcy wykorzystał Sergey Gurov, który w sytuacji sam na sam położył bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce.

Mazur próbował odmienić losy spotkania, gospodarze groźne atakowali, ale poloniści wychodzili cały czas z opresji - czasem dzięki własnym umiejętnościom, czasem dzięki szczęściu.

Podopieczni Czesława Żukowskiego odnieśli cenne zwycięstwo na trudnym terenie, a sam trener po meczu powiedział, że zawodnicy zasłużyli na wygraną zostawiając serce na boisku.

Zawodnicy nie spoczywają na laurach - już w środę wznawiają przygodę z Wojewódzkim Pucharem Polski, gdzie w Pasłęku zmierzą się ze swoją imienniczką - Polonią.