MKS Polonia — krótkie podsumowanie

2018-11-04 18:20:13 (ost. akt: 2018-11-06 10:25:23)
MKS Polonia

MKS Polonia

Autor zdjęcia: Ola Miecznikowska

W ostatni weekend października grupy młodzieżowe MKS Polonia zakończyły rozgrywki w rundzie jesiennej sezonu. Natomiast seniorzy idą jak burza i cały czas są liderem klasy okręgowej grupy 1.
Klasa okręgowa Grupa 1:

Dnia 27 października MKS Polonia wywiozła cenny punkt z trudnego terenu w Barczewie. Każdy wiedział, że będzie to mecz walki i tak było. Pisa postawiła ciężkie warunki. Dwa razy Polonia doprowadzała do wyrównania za sprawą najlepszego strzelca drużyny Mateusza Jurczaka.

Cztery dni później Polonia rozgrywała zaległy (wrześniowy) mecz z SKS Szczytno. Na własnym stadionie wygrali 7:1, a bramki zdobywali: Mateusz Jurczak x3, Jakub Dajnowski x2, Paweł Łukasik oraz Grzegorz Jatkiewicz.

Piłkarze nie zdążyli dobrze wypocząć, a już trzeba było mierzyć się z kolejnym rywalem - Mazurem Wydminy. Dzięki zwycięstwu 2:0 nad LKS Mazur Wydminy i bramkach Szymona Dobkowskiego oraz Mateusza Jurczaka MKS Polonia Lidzbark Warmiński utrzymuje 6-punktową przewagę nad drugim LKS Różnowo. Mecz nie należał do łatwych, zawodnicy musieli wykrzesać z siebie maksimum energii, aby wygrać. Należą im się ogromne gratulacje, tym bardziej, że kilka dni wcześniej grali zaległy mecz z SKS Szczytno. W dalszym ciągu Polonia jest niepokonana w lidze.

A już w sobotę tj. 10 listopada okazja do powiększenia prowadzenia. O godzinie 13:30 na stadionie w Bartoszycach MKS Polonia zmierzy się z tamtejszą Victorią, która zajmuje obecnie 11 miejsce w klasie okręgowej. Po 14 kolejkach na swoim koncie zgromadzili 16 punktów. W ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe z Omulwią Wielbark 1:1.

MKS Polonia przypomina, że przed każdym meczem domowym drużyny seniorskiej można nabyć bilet w Habibi Bar. Każda osoba, która przy złożeniu zamówienia, zakupi w Habibi Bar bilet za zamówiony posiłek zapłaci o 10% mniej. Przypominamy, że bilet ulgowy kosztuje 2 zł (osoby do 14 roku życia) a bilet normalny 5 zł (osoby powyżej 14 roku życia). Zapraszamy do skorzystania z oferty.

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy Grupa 1:
Grad goli i remis 3:3 z Victorią Bartoszyce. Rozgrywki w I lidze juniorzy młodsi kończą na najniższym stopniu podium.

II liga wojewódzka C1 Trampkarz Grupa 7:
W ostatnim meczu rundy MKS Polonia przegrywa u siebie z GKS Cresovia Górowo Iławeckie 2:4. Rundę podopieczni Krzysztofa Stępniewskiego zakończyli na 4 miejscu w tabeli.

I liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 3:
MKS Polonia pokonuje na wyjeździe KKS Warmię Olsztyn 2:15. Co to był za mecz, istny festiwal bramek na zakończenie rundy. Podobnie jak trampkarze drużyna młodzików zajęła 4 miejsce.

II liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 8:
Niezależnie od wyniku spotkania Błękitni Orneta - MKS Polonia wiadomym było, że zawodnicy Krzysztofa Tusińskiego zajmą 4 miejsce w lidze. Jednak nie zniechęciło ich to i pokazali prawdziwy charakter wygrywając w Ornecie 2:1. Młodzi piłkarze licznie zebrali się na swój ostatni mecz ligowy w tym roku i pomyślnie zakończyli rundę.
Marcin Dalecki


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kk #2618343 | 37.109.*.* 6 lis 2018 22:08

    Młodzież szkół średnich i studenci oraz emeryci nie mają biletu ulgowego !? Pazerność klubu poziom ekspert ! No tak trzeba jakoś opłacić tych ściągniętych zawodników w jednej z lig okręgowych. W 11stce meczowej przeważnie gra 7 przyjezdnych, a na ławce kolejnych 5.Dokąd to zmierza ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. AP #2618330 | 195.136.*.* 6 lis 2018 21:56

    Lipa, że nie ma podanych tabeli i w nich zajętych miejsc drużyn młodzieżowych Polonii ? Czwarte miejsce na cztery, pięć, czy sześć zespołów ? Marcin weź to pod uwagę .

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5