Już wkrótce dziesiąte Dożynki Powiatowe!

2018-09-12 19:58:43 (ost. akt: 2018-09-12 20:01:37)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Przed nami dziesiąte Dożynki Powiatowe. Zaplanowano je na najbliższą sobotę 15 września w Stoczku Klasztornym. Rozpocznie je tradycyjnie dziękczynna msza święta i ceremoniał dożynkowy. Organizatorzy zaplanowali też moc atrakcji.
Uroczystą mszę świętą zaplanowano na godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Pokoju, gdzie pojawi się Arcybiskup Metropolita Warmiński dr Józef Górzyński. Następnie o godz. 13.30 nastąpi ceremoniał Dożynkowy, a w nim: oficjalne otwarcie Święta Plonów, obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Perła Warmii, wystąpienia zaproszonych gości, uhonorowanie zasłużonych rolników z terenu naszego powiatu oraz rozstrzygnięcie konkursów na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy i Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze.

Od godziny 15.00 zaplanowano występy artystyczne zespołów ludowych i dziecięcych. W tym samym czasie rozpoczną się także konkursy sportowe.
Gwiazdą wieczoru będzie zespół Majkel, który rozpocznie swój występ o godz. 18.00. Natomiast zabawę taneczną pod gwiazdami zaplanowano od godz. 19.30. Do tańca zagra zespól Sonar z Bezled.

Tradycyjnie pod sanktuarium pojawią się liczne stoiska, między innymi ze smakołykami, ale też promocyjne np. doradztwa rolniczego. Zaplanowano także wystawę sprzętu rolniczego i coś dla najmłodszych mieszkańców powiatu — wesołe miasteczko.

W tym roku Starostami Dożynek będą Mirosława Cieśla, która prowadzi z mężem Wiesławem gospodarstwo rolne w Żegotach oraz Stanisław Kuzia, także prowadzący gospodarstwo rolne w Żegotach. Pomaga mu w tym żona Ligia.

Podczas X Dożynek Powiatu Lidzbarskiego zostaną wyróżnieni następujący rolnicy: Anna i Jerzy Kuształa, Marek Kuształa z Gminy Kiwity, Agnieszka i Wojciech Korosteńscy, Edward Grabowski z żoną Eugenią, córką Katarzyną i jej mężem Andrzejem Trybuła z Gminy Lidzbark Warmiński, Anna i Dariusz Kołek, Anna i Andrzej Kich z Gminy Orneta, Bożena i Jan Sikora oraz Wioleta i Janusz Giedrys z Gminy Lubomino.


— Praca w rolnictwie jest nie tylko ciężka, całodobowa ale też zależna od pogody — mówi Jan Harhaj, Starosta Powiatu Lidzbarskiego. — Mam ogromny szacunek dla rolników, ogrodników i sadowników, doceniam każdego kto rolnictwo wspiera. Mam tu na myśli firmy pracujące na rzecz rolnictwa, te które dostarczają sprzęt, nawozy, środki ochrony roślin, ale też doradztwo, bo warto wiedzieć, że nasi rolnicy mają do dyspozycji zespół doświadczonych pracowników, którzy pomagają w zdobywaniu środków unijnych. Cieszę się, że wielu rolników inwestuje w rozwój gospodarstw. Będzie mi bardzo miło podczas dożynek powiatowych wyróżnić zasłużonych rolników. Zapraszam wszystkich do udziału w jubileuszowych, dziesiątych Dożynkach Powiatu Lidzbarskiego, współorganizowanych z Gminą Kiwity w Stoczku Klasztornym.

Jan Harhaj

lub

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Znalezione w internecie - kopiujcie i rozsyła #2581146 | 87.205.*.* 15 wrz 2018 20:32

    Dlaczego Niemiec, Norweg czy Szwed NIGDY, przenigdy nie zgodził by się na pracę za 350 Euro? (to polska ”minimalna krajowa”) A Polak idzie dumnie pracować, jak parobek za takie pieniądze? Zadawaliście sobie takie pytanie? Może te PAROBKOWANIE jest zapisane już na poziomie genetycznym? Takie kompleks niższości przekazywany z dziada pradziada… W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, dopóki znajdą się takie „parobki” pracujące za pensje minimalne. SZANUJCIE SIĘ LUDZIE i wypowiadajcie umowy swoim Panom, jeżeli u takich pracujecie, a raczej… parobkujecie za grosze. Cencie swój czas, swoją pracę to pożyczanie i kredyty nie będą potrzebne. To wstyd pracować za mniej niż 5000PLN Wzory WYPOWIEDZEŃ UMÓW O PRACĘ znajdziecie w internecie. Powodzenia!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5