Jechał zygzakiem, bo... niedowidzi

2017-07-19 13:29:37 (ost. akt: 2017-07-19 14:05:34)
Fotografia jest jedynie ilustracją do tekstu

Fotografia jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: materiały KPP LW

Wczoraj, 18 lipca, lidzbarscy policjanci dostali od jednego z kierowców informację, że prowadzący do centrum miasta cinquecento może być nietrzeźwy. Auto bowiem wjeżdżało na chodnik i odbijało na lewy pas. Okazało się, że kierowca jest trzeźwy ale niedowidzi.


— Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa — twierdzi podkomisarz Monika Klepacka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. — To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Coraz więcej osób rozumie również jak ważna jest bezwzględna trzeźwość podczas kierowania pojazdem. Dlatego cieszy postawa społeczeństwa, która co raz częściej informuje policjantów o tym, że kierujący pojazdami mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.Wczoraj, 18 lipca, kilka minut po godzinie 17:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że kierujący pojazdem cinquecento jadący w kierunku centrum miasta może być nietrzeźwy.

Zgłaszający informował, że sposób jazdy kierującego wzbudza niepokój ponieważ mężczyzna najeżdża na krawężnik i co chwila wyjeżdża na przeciwległy pas ruchu.

Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol, który zatrzymał wskazany pojazd do kontroli. Policjanci po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego ustalili, że 83-latek jest trzeźwy.

Jednak podczas dalszej kontroli okazało się, że mieszkaniec miasta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego pojazd nie posiada aktualnego OC i badań technicznych.

83-latek zapytany o przyczynę wykonywania niebezpiecznych manewrów na drodze poinformował policjantów, że...”już niedowidzi”. Mieszkaniec miasta za popełnione wykroczenia został ukarany 500 zł mandatem karnym.Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 20:30. Wówczas do lidzbarskiej komendy zadzwonił uczestnik ruchu drogowego i poinformował, że zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy.

Na miejsce pojechał policyjny patrol, który w rozmowie ustalił, że zgłaszający zauważył volkswagena golfa jadącego całą szerokością drogi. Pojazd poruszał się od strony Ornety w kierunku Lidzbarka Warmińskiego.

W Babiaku kierujący tym pojazdem zatrzymał się przed sklepem i wówczas zgłaszający zabrał mężczyźnie kluczyki ze stacyjki i wezwał policję.


Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 57-latek jest pijany. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu miał problem z utrzymaniem równowagi i nie potrafił samodzielnie ustać na nogach.Chwilę po zakończeniu czynności w miejscu poprzedniej interwencji swój pojazd zaparkował kierujący fiatem bravo.

Policjanci zauważyli, że kierujący ma wyraźny problem z wyjściem z samochodu i utrzymaniem równowagi. Żeby zrobić krok w kierunku sklepu mężczyzna wspomagał się opierając o samochód.

Policjanci wylegitymowali 60-latka i zbadali stan jego trzeźwości, potwierdzając obecność prawie 3 promili alkoholu w organizmie.

Mężczyzna przyznał policjantom, że wypił „tylko” cztery piwa i przyjechał do sklepu po jeszcze.


Teraz obaj mieszkańcy powiatu za swoje postępowania odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz kierowania pojazdami na okres do 15 lat.Informacja KPP LW

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5