Prawie 200 kg karmy trafiło do potrzebujących czworonogów

2017-01-16 18:27:42 (ost. akt: 2017-01-19 10:31:03)
Panie z "Lidzbarskiego Kotuliska" odebrały karmę z redakcji Gazety Lidzbarskiej

Panie z "Lidzbarskiego Kotuliska" odebrały karmę z redakcji Gazety Lidzbarskiej

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Zbiórka karmy zorganizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy była ciepło przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Lidzbarczanie kolejny raz pokazali, że los potrzebujących zwierząt nie jest im obojętny i hojnie wsparli akcję.
Przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach PSS Gama, Lux, a także zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym Bary, pojawiły się pudełka, do których można było wrzucać wszelkiego rodzaju karmę dla psów i kotów.

Dzięki Wam, drodzy mieszkańcy do przytuliska przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Lidzbarku Warmińskim trafiło 130 kg karmy dla psów i kilkadziesiąt kg kociej karmy do "Lidzbarskiego Kotuliska" i innych mieszkańców powiatu, którzy się opiekują bezdomnymi kotami.

— Chcielibyśmy podziękować wszystkim dobrym duszom, które wzięły udział w grudniowej zbiórce karmy dla Przytuliska i Kotuliska organizowanej pod patronatem Gazety Lidzbarskiej. Dzięki wam otrzymaliśmy 60 puszek mokrej i parę kilo suchej karmy. Dodatkowo miseczki i kuwetę dla naszych podopiecznych. Serdecznie i z całego serca dziękujemy! — Można przeczytać na Facebooku Lidzbarskiego Kotuliska, które opiekuje się bezdomnymi kotami, dokarmiając je, lecząc i sterylizując. Pomaga także znaleźć im nowy dom.
Natomiast przytulisko przy PGK zapewnia tymczasowy dom dla bezdomnych — zaniedbanych, czasami niebezpiecznych i chorych zwierząt. Obecnie mieszka tam pięć psów. Po przekazaniu karmy odwiedziła je delegacja chłopców z lidzbarskiego MOW-u.

Nieco karmy trafiło też do dwóch mieszkanek powiatu lidzbarskiego, które opiekują się bezdomnymi psami i kotami. Nie tylko je karmią ale też leczą i opiekują się nimi po sterylizacji.

Kolejna świąteczna zbiórka karmy odbędzie się przed Wielkanocą, także pod patronatem Gazety Lidzbarskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w naszej akcji!

ok

Lidzbarskie Kotulisko

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5