Akademia siatkówki ruszyła

2016-05-27 11:50:00 (ost. akt: 2016-05-27 12:16:26)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

W środę, 25 maja ruszyły zajęcia młodych adeptów siatkówki w Lidzbarku Warmińskim. Łukasz Kadziewicz i Maciej Dobrowolski przeprowadzili pierwszy trening Akademii w nowo otwartej hali sportowej przy ulicy Bartoszyckiej.
Akademia powstała z myślą o propagowaniu siatkówki wśród dzieci poprzez szerzenie aktywności fizycznej. Pierwszy trening miał charakter organizacyjny.

Kadra szkoleniowa przedstawiła rodzicom i dzieciom zasady funkcjonowania ośrodka w Lidzbarku Warmińskim. Termin rozpoczęcia zajęć pokrywał się z długim weekendem co zapewne wpłynęło na frekwencję.

Rodzice oglądający swoje dzieci na zajęciach mogli na własne oczy przekonać się jak bardzo brakuje im aktywności fizycznej. Niektóre ćwiczenia nie przysparzały trudności, zaś inne były kłopotliwe.

Dzieci z uśmiechem wykonywały wszystkie polecenia trenerów. Łukasz Kadziewicz i Maciej Dobrowolski udowodnili po raz kolejny, że nie tylko są wielkimi sportowcami z ogromnym dorobkiem medali na koncie, ale mają wielkie serca.

Humor dopisywał od początku spotkania aż do zakończenia zajęć. Profesjonalne podejście do zajęć z dziećmi sprawiły, że trening zamienił się w wielka zabawę piłką siatkową.


- Cieszę się, że powstała taka akademia w naszym mieście bo to bardzo dobra propozycja dla dzieci i mam nadzieję, że się rozwinie. Jestem pod wrażeniem podejścia do zajęć i super, że mój syn może szlifować swoje umiejętności pod okiem tak wybitnych sportowców - powiedział Mariusz, tata uczestnika zajęć.


- Było fantastycznie! Baliśmy się, że będzie dużo mniej ludzi, ale naprawdę jesteśmy zadowoleni z potencjału, zaangażowania i sporej liczby rodziców i tego, że znaleźli się mądrzy pro sportowi ludzie związani z zarządzaniem miasta. Pan burmistrz Jacek Wiśniowski wyraził chęć i zgodę, aby akademia zaistniała w Lidzbarku Warmińskim. Powiedzieliśmy dopiero literkę A, mamy zamiar przerobić cały alfabet Polski i wszystkie alfabety świata. Mamy nadzieję, że projekt popadł na taki grunt, na którym zostanie dobrze odebrany. Dla mnie i dla Macka Akademia Siatkówki to takie sportowe dziecko, które stwarzaliśmy od podstaw i cieszymy się, że zaczynamy budować kolejny oddział właśnie w Lidzbarku Warmińskim - powiedział Łukasz Kadziewicz.


- Inicjatywa powołania Akademia Siatkówki została zainicjowana wstępną rozmową z Maciejem Dobrowolskim i Łukaszem Kadziewiczem w 2015 roku podczas spotkania w Urzędzie Miasta. W tym roku, po oddaniu nowej hali na ulicy Bartoszyckiej, mając większe możliwości wykorzystujemy je w pełni dla naszych mieszkańców poprzez nowe inicjatywy, takie jak Akademia Siatkówki. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywności sportowej pod okiem znanych sportowców - podsumował burmistrz Jacek Wiśniowski.


Kolejne zajęcia z mistrzami już w czwartek 2 czerwca o godz. 19:00 w hali sportowej przy ulicy Bartoszyckiej. Nadal trwają zapisy.

Chętne dzieci wraz z rodzicami mogą zgłaszać się do Ośrodka Sporu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim, gdzie uzyskają stosowne informacje i kontakt do trenera Łukasza Łokuciejewskiego odpowiedzialnego za lidzbarski oddział.

Andrzej Wejngold


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jendrek

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Siatek #2000260 | 193.243.*.* 27 maj 2016 13:28

    Jak ktoś nie wie kto to Kadziewicz, to tu można obejrzeć "Kadzia" z czasów świetności: https://www.youtube.com/watch?v=J9YvmuU2 qvE.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5