Nad miastem pojawiło się wielkie „M”

2024-04-21 16:21:42(ost. akt: 2024-04-21 16:43:22)
To już pewne - w Lidzbarku Warmińskim wkrótce otwarta zostanie restauracja Mc.Donald’s. Jest to pierwszy z obiektów nowej części Pasażu Warmińskiego, którego budowa rozpocznie się już wkrótce. Co na to mieszkańcy?
Pasaż Warmiński został otwarty w 2021 roku. Lidzbarczanie szybko przyzwyczaili się do robienia zakupów w tym miejscu, które jest jedynym w mieście centrum handlowym. Znajdują się tu sklepy z odzieżą, artykułami gospodarstwa domowego, elektroniką, market spożywczy i sklepy z artykułami dla dzieci. Aby mówić o centrum handlowym z prawdziwego zdarzenia brakuje tu w zasadzie tylko punktu gastronomicznego. Ma się to zmienić jeszcze w tym roku.

Tuż przy drodze krajowej nr 51 trwa budowa restauracji Mc.Donald’s. Jest to sieć restauracji typu fast-food, której punkty znajdują się na całym świecie. Zjemy tu na miejscu frytki, różne burgery, szejki, wrapsy itp. lub zabierzemy je na wynos. Restauracja będzie obsługiwała także samochody - opcja Drive Thru pozwala zamówić i odebrać jedzenie bez wychodzenia z auta. Najbliższa tego typu restauracja znajduje się w Olsztynie. Lidzbark Warmiński jest jednym w mniejszych miast, gdzie powstanie sieciówka. Zazwyczaj budowane są w dużych skupiskach ludzkich lub przy autostradach i drogach szybkiego ruchu. Najwidoczniej inwestor docenił potencjał szybkiego rozwoju przyszłego uzdrowiska.

Czy jedzenie w Mc.Donald’s jest zdrowe? Niekoniecznie. Jak wszystkie podobne sieci bazuje na żywności wysoko energetycznej, mocno przetworzonej i z dużą ilością konserwantów. Jest za to smaczna i stosunkowo niedroga. Sieć cieszy się bardo dużą popularnością na całym świecie i z pewnością przyciągnie do naszego miasta mieszkańców okolicznych miejscowości.

Otwarcie ma nastąpić już latem tego roku. Na popularnym portalu ogłoszeniowym sieć już poszukuje pracowników - zatrudnienie znajdzie tu nawet 45 osób.

Restauracja to pierwszy element rozbudowywanego Pasażu Warmińskiego. Aktualnie sklepy zajmują ok. 6 tyś., ale planowane jest powiększenie powierzchni handlowej o kolejne 4 tyś. Nowe sklepy będą znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie. Jak zapowiada inwestor, firma Refield będą znajdowały się tu m.in. sklepy odzieżowe i "gratka" dla miłośników sportu. Otwarcie ma nastąpić w I kwartale 2025 roku.

Budowa restauracji Mc.Donald's budzi pewne kontrowersje. O opinię zapytaliśmy samych mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego.

Magda
- Z budowy się cieszę, chociaż nie sprzedają tu dobrego jedzenia. Dzieci za to będą miały miejsce spotkań, których w mieście nie ma.

Tomasz
- Mi tam pasuje. Restauratorzy się denerwują, że spadną im dochody. Prawda jest taka, że jak ktoś ma dobre jedzenie i przyzwoite ceny to nie musi się martwić o klientów. Nowe kebaby nie zmniejszyły ich dochodów, a zdrowa konkurencja jest korzystna dla odbiorców.

Irena
- Nigdy nie jadłam w Mc.Donald's ale chętnie się wybiorę. Wolę kuchnię polską, jednak wnuki wolą hamburgery i się cieszą.

Krzysztof
- Jedzenie jest niezdrowe, pełne chemii. Moja noga na pewno tu nie stanie. Uważam, że to kiepski pomysł zwłaszcza w mieście uzdrowiskowym.

A jakie jest Wasze zdanie? Zachęcamy do naszej SONDY.

Czy uważasz, że budowa w Lidzbarku Warmińskim restauracji Mc.Donald's to dobry pomysł?
pokaż wyniki »

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gandalf Iławecki #3114525 23 kwi 2024 00:23

    Centrum handlowe to musi mieć jedną podstawową usługę - nieodpłatne toalety.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5