Już w niedzielę IV Konkurs Chopinowski

2024-04-11 09:14:46(ost. akt: 2024-04-11 09:28:40)

Autor zdjęcia: arch.

W Lidzbarku Warmińskim odbędzie się czwarta edycja wielkiego muzycznego wydarzenia. W konkursie wezmą udział uczniowie szkół muzycznych I stopnia oraz Ogólnokształcących Szkół Muzycznych.
Konkurs odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej przy ulicy Orła Białego 10. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. O konkursie opowiada Jacek Kulig, Dyrektor PSM.

Z wielką radością pragnę zaprosić Państwa na IV edycję Warmińskiego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci i Młodzieży w Lidzbarku Warmińskim, który odbędzie się w siedzibie Szkoły. Konkurs, jak corocznie, skierowany jest dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia oraz OSM do klas VI włącznie. Wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim ma na celu prezentację i rozwój młodych talentów, propagowanie polskiej muzyki pianistycznej na terenach północno - wschodnich oraz promocję Lidzbarka Warmińskiego – miasta o bogatej historii i artystycznej nucie. Wszystkie przesłuchania i Koncert Laureatów przeprowadzony będzie na wyjątkowym fortepianie Fazioli dedykowanym na XV Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w 2010r. w Warszawie, na którym grały sławy współczesnej muzyki pianistycznej.

Uczestników będzie oceniać jury złożone z wybitnych polskich pianistów i pedagogów. Osobliwego charakteru konkursu dopełnią atrakcyjne nagrody dla najlepszych uczestników, wśród których będą również zaproszenia do wzięcia udziału w Koncertach Laureatów, które planujemy przeprowadzić w wyjątkowych dla naszej Kultury Narodowej miejscach w Polsce. Planujemy również niesieni sukcesem zeszłorocznego spotkania z Martinem Garcia Garcia przeprowadzić warsztaty mistrzowskie dla wszystkich uczestników konkursu z wybitnym pianistą zorganizowane przez patrona konkursu oraz warsztat psychologiczny dla uczniów i rodziców przeprowadzony przez uznanych specjalistów w dziedzinie edukacji artystycznej.

tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5