W tym roku Gala Kobiet Sukcesu w Lidzbarku Warmińskim

2024-03-06 09:17:51(ost. akt: 2024-03-06 09:44:56)
Ubiegłoroczna finałowa Gala Kobiet Sukcesu odbyła się w Olsztynie

Ubiegłoroczna finałowa Gala Kobiet Sukcesu odbyła się w Olsztynie

Autor zdjęcia: Materiały organizatorów

26. Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur w tym roku odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim. Zaplanowano ją na czwartek 7 marca w przeddzień Dnia Kobiet w Termach Warmińskich. Początek wydarzenia o godz. 18.00.
W przeddzień Dnia Kobiet odbędzie się 26. Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur. Tym razem organizatorzy postanowili, ze odbędzie się w Termach Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. W programie: uhonorowanie "Złotej Dziesiątki 2024", wręczenie statuetki "Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2024" oraz "Kobieta Przedsiębiorcza Warmii i Mazur 2024", występ artystyczny w wykonaniu zespołów "Szalone" i "Szalone Małolaty" pod kierownictwem Katarzyny i Mai Panicz z Elbląga oraz pokaz mody - kolekcji ręcznie malowanych sukien "Women Day" projektantki Anny Kowalczyk z Braniewa.

Warto przypomnieć. Pierwsza edycja wydarzenia pod nazwą „Kobieta Sukcesu” odbyła się 8 marca 1999r. w olsztyńskim zamku z udziałem władz miasta i województwa, posłanek, przedstawicielek różnych organizacji kobiecych i słuchaczek Radia Olsztyn. Wydarzenie uświetnił wówczas występ Norbiego.
Inicjatorką i organizatorką tych wydarzeń jest nieprzerwanie od 26 lat Ewa Domaradzka-Ziarek – dziennikarka i prezeska Fundacji „Moda na Warmię i Mazury”.

Ubiegłoroczna gala odbyła się w Olsztynie w Auli Widowiskowo-Konferencyjnej im Anny Wasilewskiej. W tym roku wybrano Lidzbark Warmiński.
— Zgodnie z tradycją, spośród zgłaszanych przez różne gremia kandydatek, wybrana została Złota Dziesiątka pań wyróżniających się aktywnością w różnych dziedzinach życia, od kultury po biznes i naukę — poinformowała organizatorka.
W tym roku w Złotej Dziesiątce Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur znalazły się: siostra Arkadia Małgorzata Napiórkowska - dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku, prof. Joanna Alicja Wojtkiewicz – naukowczyni na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM, Katarzyna Panicz – trenerka śpiewu, pedagog, właścicielka Studia Artystycznego „Szalone” i „Szalone Małolaty”, Agnieszka Anna Kurczewska - Wójt Gminy Piecki, Sylwia Ossowska - przedsiębiorczyni i innowatorka, właścicielka firmy Sun Invest House w branży Odnawialnych Źródeł Energii, buduje ekologiczne domy, Mirosława Pieńkos - tłumaczka przysięgła i lektorka języka włoskiego, Barbara Raduszkiewicz - logopeda, neurologopeda, dyplomowana specjalistka rehabilitacji głosu, wokalistka, Anna Kowalczyk – projektantka mody, kreatorka, dyrektorka Braniewskiego Centrum Kultury, Ewa Bakota – inicjatorka ruchu Mazurskich Ruinersów w mediach społecznościowych, dziennikarka i psychodietetyczka oraz Katarzyna Maziec - właścicielka firmy i gospodarstwa Zagroda Edukacyjna „Warmińska Pszczoła” w Purdzie, Pszczelarz Roku 2023.

Specjalne wyróżnienie "Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur" w kategorii Kobieta Przedsiębiorcza otrzymała Monika Leonowicz, prezeska firmy Szkło Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5