Wernisaż malarstwa - Plenery w Czarnym Piecu [zdjęcia]

2018-02-18 08:00:00(ost. akt: 2018-02-16 13:24:49)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

W galerii „Nowa przestrzeń” działającej przy MGOK w Lidzbarku odbył się wernisaż wystawy malarstwa z Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Czarnym Piecu.
W uroczystym otwarciu wystawy wziął udział główny organizator Plenerów w Czarnym Piecu Czesław Nowakowski z Warszawy oraz uczestnicy artyści -malarze Jolanta Betnerowicz z Warszawy i Andrzej Walasek z Działdowa.

— W Klimat wystawy piosenką „Pogoda na szczęście” wprowadzili nas Stanisław Deja muzyk, kompozytor, pianista. Piosenkę zaśpiewała  Anna Wasielewska — mówi z MGOK w Lidzbarku Zygmunt Mężykowski. — Piękno które zachwyca, poranny powiew wiatru wśród sitowia, błękit jezior mazurskich, przepiękne zachody słońca, krople deszczu, rosę na płatku paproci. To wszystko możemy oglądać na obrazach powstałych podczas Plenerów w Czarnym Piecu.

Podczas X  jubileuszowego spotkania w 2017 artyści przeznaczyli swoje prace na aukcję, aby pomóc dzieciom szczególnie uzdolnionym z miej zamożnych rodzin. W tym też roku powstała Fundacja HUMANUS Czesława Nowakowskiego. Fundacji znajduje się w Warszawie. Działalność prowadzona jest na terenie całego kraju. Głównym celem działalności Fundacji jest pomoc dzieciom pochodzącym z środowisk marginalizowanych społecznie, chorym oraz niepełnosprawnym. O tym wszystkim podczas wernisaż opowiadał Czesław Nowakowski.
O swoich emocja, przeżyciach związanych z plenerami mówili też ich uczestnicy Jolanta Betnerowicz oraz Andrzej Walasek.

Organizatorzy podziękowali im skromnymi różami, a Czesław Nowakowski otrzymał dodatkowo album Lidzbark Naszych Przodków. Prace artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Czech, Niemiec, Francji, Iranu można oglądać do 23 lutego.
 

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5