Lidzbarskie Mikołajki [zdjęcia]

2017-12-15 09:27:33(ost. akt: 2017-12-15 09:37:34)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK Lidzbark

Lidzbarskie Mikołajki w Mieście, które w tym roku odbyły się w niedzielę 10 grudnia, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przedświątecznego czasu. Nic dziwnego, bowiem ten dzień w całości wypełniony był atrakcjami kulturalnymi oraz sportowymi - zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.
Wydarzenie rozpoczął dziecięcy (ale nie tylko) bieg z czapeczką Świętego Mikołaja. Niewielki dystans (150 metrów), ale spore nagrody - na zwycięzców czekały okolicznościowe medale i osiem pięknych choinek z Nadleśnictwa Lidzbark, które ustroją domy podczas nadchodzących świąt.

Dobre emocje i sportowa rozgrzewka przed pozostałym programem atrakcji - te założenia biegu na Bulwarze nad Welem zostały spełnione z nawiązką. Liczna grupa mieszkańców, w doskonałych humorach, udała się na plac przy kościele św. Wojciecha, gdzie czekała na nich część artystyczna lidzbarskich Mikołajek.
Koncerty dziecięcych chórów oraz uzdolnionych solistów oraz zabawy z animatorami na szczudłach - to było preludium do...

Przyjazdu Świętego Mikołaja, który w tym roku przyjechał do Lidzbarka stylową bryczką w towarzystwie gospodarza miasta, burmistrza Macieja Sitarka. Przyjazd Świętego obwieściły fanfary, a wszystkim gościom wydarzenia jego pomocnicy rozdali kosze ze słodkościami.

Punktem kulminacyjnym Mikołajek w Mieście było udekorowanie imponujących rozmiarów choinki stojącej na przykościelnym placu, czego - oczywiście w towarzystwie Świętego Mikołaja - dokonał burmistrz Lidzbarka. Kiedy zapadł zmrok rozpoczęło się zaś odliczanie do momentu, w którym rozbłysła świąteczna iluminacja centrum miasta - w tym roku nawiązująca formą do tematyki anielskiej.
Długo jeszcze trwały spotkania mieszkańców i gości naszego miasta ze Świętym Mikołajem

MGOK Lidzbark

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mikołaj #2398520 | 89.67.*.* 15 gru 2017 11:14

    Wieśniak z tego burmistrza.Jak się komuś gratuluje i wręcza coś to się zdejmuje rękawiczki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5