Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Walaska [zdjęcia]

2017-12-03 19:40:00(ost. akt: 2017-12-01 20:33:44)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK Lidzbark

W lidzbarskiej galerii Nowa Przestrzeń przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa znanego artysty z Działdowa, Andrzeja Walaska.
Wystawa prezentuje kilkadziesiąt płócien objętych wspólnym tytułem "Porwanie" nawiązującym do dziewiętnastowiecznej realizacji tego tematu przez Paula Cézanne. Obrazy działdowskiego malarza to oszczędna forma, niemal obsesyjnie powtarzany motyw oraz wyrazista ekspresja emocjonalna – elementy podkreślone między innymi w niemal fowistycznej kolorystyce.

Tego rodzaju estetyka pojawiła się w lidzbarskiej galerii nieprzypadkowo – wernisaż wpisał się bowiem jako element realizowanej w Lidzbarku akcji mającej na celu przeciwdziałanie przemocy. W jej ramach, dzień wcześniej, odbyło się spotkanie adresowane do uczniów z lidzbarskich szkół, którzy mogli chociażby poznać niezbędną wiedzę psychologiczną oraz obejrzeć tematyczny film, uwrażliwiający na problem przemocy w codziennych relacjach międzyludzkich. Spotkanie pod tytułem "Mamy Prze-Moc" było wspólną inicjatywą Miasta i Gminy Lidzbark oraz działdowskiego Stowarzyszenia Wolność od Strachu, którego prezes gościła również na wernisażu "Porwania".

Mimo dość trudnej tematyki nastroje wśród licznie przybyłej na otwarcie wystawy publiczności dopisywały – było to zasługą rozpoczynającej wydarzenie muzyki na żywo oraz, tradycyjnego już dla lidzbarskiej galerii, słodkiego poczęstunku. Wernisaż zapisał się w pamięci przybyłych również dzięki twórczej atmosferze – dyskusje artystów z publicznością to także tradycja Nowej Przestrzeni.
Wystawę można oglądać do końca grudnia. Wstęp jest bezpłatny.

MGOK LidzbarkCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5