Lidzbarskie Spotkania z Teatrem [zdjęcia]

2017-11-23 22:10:09(ost. akt: 2017-11-23 18:29:15)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK Lidzbark

Lidzbarski ośrodek kultury już po raz trzeci gościł amatorskie grupy teatralne z całej Polski, które przybyły, aby wziąć udział "Lidzbarskich Spotkaniach z Teatrem".
Podczas jednodniowego przeglądu na scenie Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku zaprezentowało się dziesięć formacji teatralnych (m.in. z Nidzicy, Lidzbarka, Łap, Gniewina Sokołowa Podlaskiego i Dywit) w trzech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież i dorośli).

Część otwartą dla licznie przybyłej tego dnia publiczności poprzedzały warsztaty teatralne przeprowadzone przez twórców znanej w Polsce lubelskiej grupy Poławiacze Pereł Improv Teatr. Warsztatowe preludium (głównie dzięki swobodnej atmosferze w jakiej się odbyło) spełniło cel integracji aktorów oraz przygotowania ich do całodziennych twórczych zmagań.

Zaprezentowane spektakle odznaczały się różnorodną tematyką i poetyką – od monodramu, przez seanse literackie, po skecze kabaretowe. Wyróżniającą się cechą (już pozateatralną) wielu przedstawień była żywotna obecność w ich warstwie treściowej tekstów polskiej literatury romantycznej – w najpełniejszym artystycznie wyrazie doszła ona do głosu w spektaklu "Z pieśni wzięte" teatru "Kaprys" z Łap (przedstawienie nagrodzone pierwszym miejscem w kategorii teatrów młodzieżowych).

Poniżej pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych spektakli podczas III Ogółnopolskiego Przeglądu Teatrów Amatorskich "Lidzbarskie Spotkania z Teatrem":

Teatry dziecięce:
wyróżnienie: Grupa "Triko" (Lidzbark)

Teatry młodzieżowe:
1. "Kaprys" (Łapy)
2. "Bravo" (Dywity)
3. "Amator" (Gniewino)
W tej kategorii wyróżnienia przyznano dla grup: "Kolej-na" (Sokołów Podlaski), "Leśni Skauci" (Leśnice), Dernier (Nidzica), "Drako" (Lidzbark).

Teatry dorosłe:
1. "Teatr Pod Wieżą" (Gniewino)
2. "Alebabki" (Gniewino)

Zarówno zainteresowanie publiczności jak i aktorów "Lidzbarskimi Spotkaniami z Teatrem" potwierdza trafność formuły wydarzenia, które powróci w przyszłym roku.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teatralne #2383778 | 185.170.*.* 27 lis 2017 10:45

    I teatralne i muzyczne na każdą okazję i dla każdego coś w Lidzbarku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. cała Polska przyjechała hahahaha... #2382333 | 94.254.*.* 25 lis 2017 05:26

    Autoromocja przesadzona na maksa w ekstremalnie nie komfortowej sytuacji. Są sprawy do wyjaśnienia a tu taka żaba. Najgorsze, że są haki na hakujących i jak tu zrobić? Chyba tak jak Poncjusz Piłat umyć ręce. Wszak jest nas dwóch. Ja i mój brzuch.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5