Zagrożenie czadem, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda, to tematy spotkania dzielnicowego z seniorami

2017-11-18 16:00:00(ost. akt: 2017-11-18 09:34:03)

Autor zdjęcia: policja

Pogodna jesień życia jest dla każdego człowieka bardzo ważna. Spokojniej i łatwiej żyje się wiedząc, że wokół nas jest bezpiecznie, a w chwili zagrożenia możemy liczyć na czyjąś pomoc. Na co zwracać uwagę i gdzie szukać pomocy w sytuacjach niebezpiecznych i niepokojących rozmawiała z seniorami dzielnicowa z Lidzbarka.
Dzielnicowa z Lidzbarka gościła w Stowarzyszeniu „Pogodna Jesień” i Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Lidzbarku, gdzie spotkała się z podopiecznymi tych placówek i przeprowadziła pogadanki na temat bezpieczeństwa.

— Tematyka spotkań obejmowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz zagrożenia związane z czadem — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Policjantka omówiła co to KMZB i do czego służy, a także jak korzystać z tego narzędzia. Seniorzy dowiedzieli się również, jak nawiązać kontakt z dzielnicowym ze swojego rejonu i gdzie szukać pomocy na wypadek zagrożenia. Ostatnim tematem poruszanym podczas spotkań było zagrożenie wynikające z użytkowania pieców, kominów i innych urządzeń emitujących dwutlenek węgla. Skąd się bierze czad, jakie są objawy zatrucia czadem i jak nie dopuścić do jego powstania, a także jak postępować w przypadku zatrucia, taką wiedzę m.in. przekazała podopiecznym placówek dzielnicowa z Lidzbarka.

Spotkanie przebiegało w miłej, spokojnej i domowej atmosferze, a seniorzy chętnie słuchali i opowiadali o nurtujących ich problemach związanych z ich bezpieczeństwem otrzymując wskazówki od dzielnicowej w tym zakresie.


oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5