Wernisaż malarstwa Kingi Kruszewskiej [zdjęcia]

2017-09-20 08:08:05(ost. akt: 2017-09-20 08:35:28)

Autor zdjęcia: archiuwm MGOK Lidzbark

W galerii „Nowa Przestrzeń” przy MGOK w Lidzbarku odbył się wernisaż malarstwa Kingi Kruszewskiej. Wernisaż uświetnił swoją grą znakomity muzyk, kompozytor , pianista Stanisław Deja.
— W wydarzeniu uczestniczyli rodzice Kingi, najbliżsi , przyjaciele, znajomi, zainteresowani sztuką. Dzień ten dla młodej artystki był ogromnym przeżyciem. Dlatego też podczas krótkiej prezentacji oraz podziękowań skierowanych do swoich rodziców oraz pracowników MGOK za pomoc w organizacji wystawy nie ukrywała ona wzruszenia — mówi Katarzyna Borowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. — Wernisaż przebiegał w miłej rodzinnej atmosferze, należy podkreślić że w spotkaniu wzięło udział również dużo młodzieży. Dyskutowano na temat sztuki, wymieniano poglądy oraz doświadczenia artystyczne.

Kinga jest studentką II roku na Wydziale Sztuki o kierunku edukacja w zakresie sztuk plastycznych. Od najmłodszych lat związana jest z Lidzbarskim Domem Kultury, dlatego właśnie tutaj postanowiła mieć swoją pierwszą autorską wystawę.

— Chciałabym, żeby moje malarstwo i zdolności rozwijały się w taki sposób ,jak ja tutaj. To w tym miejscu rozwinęłam skrzydła i otworzyłam się na ludzi, pokonałam barierę i dorastałam — powiedziała Kinga.

Jej ulubionym polskim artystą jest Zdzisław Beksiński, lecz nie stawia go sobie póki co za inspirację.
— Mimo, iż bardzo lubię jego sztukę i w pewnym sensie utożsamiam się z jego sztuką, to nie inspiruję się nią — dodaje młoda artysta. — Dopiero zdobywam warsztat, więc w moich obrazach brakuje jeszcze odzwierciedlenia tego, co chciałabym pokazać. Uważam że przekazywania emocji i myśli poprzez sztukę też trzeba i można się nauczyć. To przyjdzie z czasem.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2338357 | 185.137.*.* 28 wrz 2017 10:17

    To są jakieś bohomazy a nie sztuka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5