Jak lidzbarscy licealiści zdobywali Berlin

2016-09-30 16:58:37(ost. akt: 2016-09-30 16:02:59)

Autor zdjęcia: archiwum LO

Uczniowie drugich klas z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku w połowie września byli na wycieczce w Berlinie. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka języka niemieckiego Justyna Filipek.

W ciągu trzech dni młodzież zobaczyła katedry Berliner Dom am Lustgarten i
św. Jadwigi, zwiedziła wyspę muzeów - weszła do Pergamonmuseum, była na Alexanderplatz, w Nikolaiviertel - historycznym centrum Berlina, przespacerowała się słynną aleją Unter den Linden, przejechała przez Gendanmenmarkt, Checkpoint Charlie, Potsdamer Platz pod pomnik Holocaustu.

Wśród obowiązkowych punktów znalazły się też: Brama Brandenburska, Reichstag i dzielnica rządowa, Potsdamer Platz, wjazd najszybszą windą na punkt widokowy, Leipziger Platz, objazd panoramiczny Berlina (m.in. Schloss Bellevue, kolumna zwycięstwa, lotnisko Tempelhof), zamek i ogrody Charlottenburg.

Tempo zwiedzania było tak szybkie, że nie było czasu na nudę i zmęczenie. Wycieczka była okazją nie tylko do poznania berlińskich atrakcji turystycznych, ale również żywą lekcją historii i najlepszą metodą nauki języka niemieckiego.

Paulina Sekita


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5