Podsumowali projekt "Jak dobrze spotkać się w szkole…"

2022-02-13 10:57:59(ost. akt: 2022-02-13 11:04:29)
Uczniowie szkoły w Marzęcicach, którzy brali udział w projekcie

Uczniowie szkoły w Marzęcicach, którzy brali udział w projekcie

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach realizowała projekt "Jak dobrze spotkać się w szkole". Odbyło się wiele ciekawych spotkań.
Projekt "Jak dobrze spotkać się w szkole" przygotowany został przez Anitę Wolską, wicedyrektorkę marzęcickiej szkoły.
Jego głównym celem było podniesienie kompetencji osobowych i interpersonalnych uczniów, a udział w przedsięwzięciu miał zwiększyć zdolność do konstruktywnego porozumiewania się, wykazywania się tolerancją, wyrażania i rozumienia różnych punktów widzenia.

Grupy wybranych uczniów pod opieką nauczycielek: Anny Lewickiej, Anny Maćkiewicz, Elżbiety Lewandowskiej, Katarzyny Wyrostek i Anety Milz realizowały zadania projektowe, których celem było zgromadzenie materiałów do porównania trudnych sytuacji, z jakimi mierzyli się uczniowie kiedyś i dziś po to, aby uzyskać odpowiedź na pytanie: Dlaczego szkoła jest dobrym miejscem dla spotkań?

Do współpracy zaproszeni zostali specjaliści: pedagog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim, fotograf oraz dziennikarz lokalnej gazety. Dzieci zorganizowały też spotkania i przeprowadziły wywiady z byłymi dyrektorami, pracownikami szkoły i pierwszymi absolwentami szkoły podstawowej i gimnazjum w Marzęcicach.

Pozyskane informacje i wspomnienia będą cennym materiałem do przygotowania jubileuszu istnienia marzęcickiej szkoły. Systematyczna współpraca uczniów w grupach rozwinęła ich kompetencje emocjonalne i społeczne, które wpływają na jakość relacji z innymi ludźmi oraz nauczyła wspólnego rozwiązywania problemów.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5