Jak dobrze spotkać się w szkole...

2021-11-05 20:51:30(ost. akt: 2021-11-05 20:57:52)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Uczniowie z klas V – VIII Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie „Jak dobrze spotkać się w szkole”. Ostatnio pogadankę z uczniami miał przedstawiciel „Gazety Nowomiejskiej”.
— Projekt realizowany jest w ramach grantu Wójta Gminy Kurzętnik na działanie kształtujące kompetencje kluczowe uczniów. Wiodącym tematem jest refleksja nad rolą szkoły w życiu człowieka. Podczas spotkań uczniowie będą dzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat, aby sformułować argumenty do tezy postawionej w tytule grantu — mówi Anita Wolska, wicedyrektorka szkoły.
Jednym z głównych zadań jest przeprowadzenie wywiadu z osobami związanymi zawodowo z placówką. W jaki sposób powinien być przeprowadzony wywiad? Jak się do niego przygotować, jakich błędów nie popełniać. Na te i inne pytania opowiedział, wieloletni redaktor „Gazety Nowomiejskiej” — Stanisław R. Ulatowski. Uczniowie przysłuchiwali się opowieściom z zaciekawieniem, a na koniec otrzymali kserokopię wywiadu przeprowadzonego z Ryszardem Rynkowskim, jako materiał do dalszej pracy.
Wcześniej uczniowie spotkali się już z psycholożkami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Mieście oraz uczestniczyli w warsztacie fotograficznym. Zgromadzone przez uczniów zdjęcia absolwentów szkoły oraz fragmenty przeprowadzonych wywiadów zostaną zaprezentowane w grudniu podczas wystawy kończącej projekt. red


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5