W wakacje dużo czasu poświęcam fotografii...

2021-08-21 00:50:00(ost. akt: 2021-08-21 00:58:29)
Malowniczy krajobraz w okolicy Tyliczek

Malowniczy krajobraz w okolicy Tyliczek

Autor zdjęcia: Zuzanna Gomuła

Zuzanna Gomuła, trzynastolatka z Kurzętnika, w wolnych chwilach poświęca się swojemu hobby, jakim jest fotografowanie. Głównie interesuje ją natura — przyroda i krajobrazy. Obecnie Zuzanna korzysta z wakacyjnego czasu i oczywiście fotografuje.
Na co dzień Zuzanna jest uczennicą Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Uwielbia nie tylko fotografować, ale również śpiewa, rysuje i jak wiele nastolatków w jej wieku, jeździ na desce i rolkach. Fotografuje od dwóch lat i nie ukrywa, że lubi stawać przed obiektywem aparatu fotograficznego.
Młoda adeptka sztuki fotograficznej nie boi się udziału nawet w ogólnopolskich konkursach. Ostatnio wzięła udział w konkursie astro - krajobraz w Koszalinie. Warto też wspomnieć rezultaty lokalnych konkursów fotograficznych, w których brała udział. Można tu wymienić pierwsze miejsce w Konkursie Przyrodniczo – Fotograficznym „Nasze gady i płazy na fotografiach” i drugie miejsce w niedawnym konkursie „Przydrożne aleje w powiecie nowomiejskim” oraz w szkolnym konkursie „Z książką mi do twarzy” czy trzecią lokatę w konkursie „Sportowa super fotka zimowa”.
Pytamy Zuzannę, jakie tereny najbardziej ją interesują pod kątem wypraw z aparatem fotograficznym?
— Nie mam sprecyzowanych miejsc, które wybieram. Gdzie tylko mogę, to jeżdżę. Nasze wiejskie tereny są urocze, a zachody słońca i sama przyroda zachwyca. Zachęcają do fotografowania również okoliczne skanseny. W wakacje poświęcam dużo czasu na fotografię — dodaje Zuzanna.
Prezentujemy małą galerię wybranych zdjęć Zuzanny i jednocześnie życzymy jej wielu wspaniałych plenerów i innych ciekawych tematów przed obiektywem.
Stanisław R. Ulatowski

Zuzanna Gomuła, młoda adeptka sztuki fotograficznej2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5