Promile podczas policyjnych kontroli cyklistów

2021-05-12 17:10:04 (ost. akt: 2021-05-12 17:11:32)

Autor zdjęcia: Pixabay

Pomimo wielokrotnych apeli Policji o zachowanie trzeźwości na drodze, wciąż zdarzają się osoby, które obowiązek ten lekceważą. Wczoraj nowomiejscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 2 rowerzystów, którzy zanim ruszyli w drogę pili alkohol. Mężczyźni nie unikną odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.
Wczoraj ok godz. 19:40 w Tereszewie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem mieszkańca gminy Kurzętnik. 22-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu.
 
Niespełna godzinę później, ok. godz. 20:30 także w Tereszewie funkcjonariusze zatrzymali kolejnego rowerzystę do kontroli. Tym razem 32-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
 
 
Przypominamy !
 Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości nie jest jak dawnej przestępstwem, a wykroczeniem. Nie oznacza to jednak, że pijani cykliści są bezkarni. Za to wykroczenie grozi kara grzywny w wysokości do 500 zł.
 
Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę. Osoby wsiadające na rower w stanie nietrzeźwości, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.
KPP Nowe Miasto
 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5