Śpiewali o świętach, "wyśpiewali" miejsca na podium i wyróżnienia

2021-01-04 17:42:32 (ost. akt: 2021-01-04 17:50:26)
Swoje nagrania przesłało 26 małych wokalistów

Swoje nagrania przesłało 26 małych wokalistów

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbył się V Gminny Festiwal Piosenki Świątecznej. Do muzycznej rywalizacji przystąpiło 26 dzieci.
Konkurs odbył się w formule online, a przegląd był skierowany do przedszkolaków, dzieci z zerówek oraz uczniów klas I – III szkoły podstawowej.

Do zmagań przystąpiło 26 dzieci ze szkół i przedszkoli kurzętnickiej gminy. Młodzi wykonawcy przesyłali nagrania do organizatora, a ich talent oceniało jury w składzie: Anna Grenasiuk (muzyk), ks. Tomasz Żynda (proboszcz parafii w Tereszewie) oraz Anna Wiśniewska (przedstawicielka Rady Rodziców szkoły w Tereszewie).

*Wśród dzieci w wieku 3 – 5 lat wygrała Julia Zatorska z Przedszkola „Kogucik” w Kurzętniku. Drugie miejsce zajęła Julita Gomuła z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Kurzętniku, a trzecie Adrianna Gawińska z kurzętnickiego „Kogucika”. Wyróżniono Wiktora Rynkowskiego, przedszkolaka z Marzęcic oraz Honoratę Nowińską (Przedszkole SP Kurzętnik), Nikolę Draszewską i Jana Przybyłowskiego (oboje Przedszkole SP Brzozie Lub.).

*W kategorii zerówek i klas pierwszych pierwsze miejsce wyśpiewała Julia Zwolińska ze szkoły w Marzęcicach. Drugie zajęła Aleksandra Szałkowska (szkoła Kurzętnik), a trzecie
Marika Kowalska (szkoła Brzozie Lub.).

*Wśród uczniów klas drugich i trzecich najładniej zaśpiewała
Zofia Sendzikowska, uczennica z Marzęcic. Drugie miejsce przyznano Jagodzie Prokop ze szkoły w Kurzętniku, a trzecie ex aequo Julii Kułakowskiej ze szkoły w Tereszewie oraz Kornelii Kordalskiej, uczennicy szkoły w Kurzętniku. Wyróżniono Liwię Rynkowską (szkoła Marzęcice) i Filipa Mirosław (szkoła Brzozie Lub.).
Pomysłodawcą i koordynatorką imprezy była Monika Weisgerber, nauczycielka muzyki w szkole w Tereszewie.
Grażyna Jonowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5