Nietrzeźwy motorowerzysta z sądowym zakazem

2020-11-01 12:42:08 (ost. akt: 2020-11-01 12:43:56)

Autor zdjęcia: KPP Nowe MIasto

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pijanego mężczyznę, który kierował motorowerem. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 27-latka. Mieszkaniec gminy Kurzętnik posiada także aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ogniwa ruchu drogowego na ul. Ogrodowej w Kurzętniku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie trzeźwości wykazało, że 27-letni mieszkaniec tej gminy miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim, który obowiązuje go od 2017 do 2029r.Teraz motorowerzysta ponownie stanie przed sądem.
 
 
Przypominamy!
Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5