Mikołaj pojawił się na kurzętnickim rynku [ZDJĘCIA]

2019-12-06 18:42:44(ost. akt: 2019-12-06 18:51:04)
Dzieci z niecierpliwością czekały na świętego Mikołaja

Dzieci z niecierpliwością czekały na świętego Mikołaja

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Na wieczorną wizytę Mikołaja w Kurzętniku czekała liczna grupa dzieci. Święty przybył z workiem pełnym cukierków.
Mikołajowe spotkanie na rynku w Kurzętniku rozpoczęło się od włączenia iluminacji świetlnych. Po gromkim odliczaniu, zabłysła choinka i ogromna bombka. Potem zaśpiewały kurzętnickie „Kurczaczki”, a po nich solistki z Gminnego Centrum Kultury — Liwia Rynkowska i Jagoda Prokop. Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik podziękował Wiesławowi Grzywaczowi za dużą, pięknie oświetloną bombkę, która (ku radości dzieci) pojawiła się na rynku.

Potem już wszyscy wołali świętego Mikołaja, który przybył od strony kościoła. Chętne dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki i mówiły wierszyki. Na koniec gość z białą brodą rozdawał milusińskim cukierki, które wyjmował z dużego, czerwonego worka.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5