Pożar lasu w Leśnictwie Ostrówki z udziałem gaśniczego Dromadera. Na szczęście były to tylko ćwiczenia...

2019-09-07 13:46:15 (ost. akt: 2019-09-07 13:52:10)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na terenie Nadleśnictwa Brodnica, a konkretnie w Leśnictwie Ostrówki odbyły się ćwiczenia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.
Strażackie manewry oglądała liczna grupa przedstawicieli służb Nadleśnictwa Brodnica (współorganizatora ćwiczeń) i jednostek podległych starostwu nowomiejskiemu, a także wojska i innych instytucji.

Ćwiczono wariant pożaru lasu na dużej powierzchni, z logistyką dowozu wody ze znacznej odległości, potrzebnej do do gaszenia ognia. Zapewne ciekawostką i widowiskowym elementem manewrów był dwukrotny zrzut środka gaśniczego z samolotu Dromader, który przyleciał aż z Torunia.

W ćwiczeniach, oprócz nowomiejskiej PSP, udział wzięły jednostko OSP z gminy Kurzętnik oraz ekipy największych jednostek ochotniczych z innych gmin powiatu nowomiejskiego. Łącznie do akcji przystąpiło 15 jednostek OSP.

Na koniec zabrali głos przedstawiciele organizatora ćwiczeń, którzy nie szczędzili pochwał głównym „aktorom” przedsięwzięcia i podsumowali akcję gaśnicza na przysłowiową „szóstkę”. ul


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5