Przegląd zespołów ludowych i 20 – lecie „Anibabek” [ZDJĘCIA]

2019-06-03 19:37:40(ost. akt: 2019-06-03 19:41:29)
Po zakończeniu przeglądu wszystkie zespoły z organizatorami i gośćmi stanęli do pamiątkowej fotografii

Po zakończeniu przeglądu wszystkie zespoły z organizatorami i gośćmi stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W minioną niedzielę w amfiteatrze w Kurzętniku odbył się IX Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych. Impreza połączona była z 20 – leciem istnienia zespołu śpiewaczego „Anibabki”.
Tegoroczny Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych miał wyjątkowy charakter, bo połączony był z kryształowym jubileuszem lokalnego zespołu „Anibabki” działającego pod kierunkiem Anny Lewickiej. Panie z „Anibabek” otrzymały wiele gratulacji, życzeń, kwiatów, prezentów. I pierwsze wystąpiły na scenie.

Po nich zaprezentowały się kolejne grupy: „Kurczaczki” z Kurzętnika, „Znad Mereczanki” z Jaszun (Litwa), Dybzaki” z Gierzwałdu, „Rakowianki” z Rakowic, „Wrzosy” z Lubawy, „Józefinki” ze Świecia nad Osą, „Byle Babki” z Łąkorza, „Sami Swoi” z Tylic i „Gosposie” z Laseczna.

Pogoda i publiczność dopisała. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe statuetki, które wręczali Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik i Roman Lewicki, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku. Patronat medialny nad imprezą sprawowała „Gazeta Nowomiejska”.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5