Warsztaty w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku dla uczniów SP2

2019-01-22 10:32:12(ost. akt: 2019-01-22 10:34:21)
Młodsi i starsi uczniowie z nauczycielami po wspólnym spotkaniu

Młodsi i starsi uczniowie z nauczycielami po wspólnym spotkaniu

Autor zdjęcia: SP 2

Dnia 17.01.2019 roku uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez uczniów klas pierwszych, drugich i czwartych technikum.
Uczniowie z Zespołu Szkól Zawodowych w Kurzętniku pracowali pod kierunkiem pań: Doroty Brozdowskiej i Magdaleny Kwaśniewskiej. Warsztaty miały na celu: uzupełnianie procesu edukacji formalnej przez interdyscyplinarne nauczanie, rozbudzanie ciekawości uczniów, naukę przez zabawę, kształtowanie przyjaznej przestrzeni publicznej. Dziećmi w czasie zajęć opiekowały się panie: Maria Grugiel, Alina Bączek i Magdalena Grabowska. Drugoklasiści brali aktywny udział w przeprowadzaniu doświadczeń. Wśród eksperymentów przeprowadzanych znalazły się: zegar jodowy, duch w butelce, rakieta, pasta dla słonia, gaśnica, grające kieliszki, sztuczny śnieg, wąż faraona, samozapłon, wahadło, poduszkowiec, znikający styropian, jajko w butelce, lampa lawa, pompowanie baloników, zmiana odczynu ph na przykładzie soku z kapusty czerwonej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i przyczyniły się z pewnością do poszerzenia ich wyobraźni, logicznego myślenia i zainteresowań.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5