Dwadzieścia lat minęło, a Kurczaczki ciągle młode

2018-12-03 13:44:53(ost. akt: 2018-12-03 13:57:15)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Okrągłe urodziny świętował zespół Kurczaczki z Kurzętnika.
W sali Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku zebrali się przedstawiciele kilku pokoleń związanych z zespołem Kurczaczki. Jubileusz był okazją do posłuchania występów dzieci i obejrzenia archiwalnych materiałów dokumentujących występy grupy. Wiele radości przyniosło bożonarodzeniowe nagranie telewizyjne przygotowane w 2005 roku przez TV Trwam. Nie zabrakło także wielu wycinków z "Gazety Nowomiejskiej" Grupa prowadzona przez Annę Lewicką powstała w 1998 roku. Jednym z pierwszych sukcesów był wyjazd do Morąga. Grupa na dziesięciolecie swojej działalności, w 2008 roku otrzymała piękne stroje lubawskie.

— Ich wyróżnikiem jest wyjątkowy kapelusz stroju męskiego. Mało jest tak wysokich kapeluszy w strojach ludowych — podkreślała Anna Lewicka, założycielka Kurczaczków.

Przypomniano także rozmaite perypetie związane z grupą.

— Jak zaczynaliśmy to przeważały dzieci około siedmiu lat. Teraz większość ma cztery - pięć lat. To po części zasługa popularności programów telewizyjnych, gdzie śpiewają dzieci. O Kurczaczkach powstała nawet praca licencjacka napisana przez Monikę Weisgerber. Na sali jest jedna mama, która występowała w grupie, a teraz śpiewa jej córka. Mamy więc kolejne pokolenie. Kurczaczki mają już dwadzieścia lat, a ciągle są młode — z uśmiechem mówiła Lewicka.

Były także prezenty, a każdy dostał kawałek pysznego urodzinowego tortu. Także redakcja "Gazety Nowomiejskiej" dokłada się do życzeń dalszej owocnej pracy, wzruszających występów i dużo dobrej energii.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5