Z dumą i radością uczczono 11 listopada w szkole w Marzęcicach

2018-11-13 18:57:25 (ost. akt: 2018-11-13 19:01:44)
Uczestnicy akademii w szkole w Marzęcicach

Uczestnicy akademii w szkole w Marzęcicach

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu również w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach obchodzono rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli.
2018 rok jest rokiem szczególnym, bo właśnie mija 100 lat od tego wydarzenia. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność.

Tak właśnie w piątek ją czciliśmy – z dumą i radością. Na wyjątkowej akademii zgromadziła się cała społeczność szkoły, nauczyciele i pracownicy oraz zaproszony gość – pani Magdalena Rynkowska – sekretarz gminy.

Niezwykle podniosłym i ważnym momentem uroczystości było poświęcenie przez ks. Tomasza Trzebiatowskiego uaktualnionego sztandaru Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach i przypomnienie ceremoniału.

Równo o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Następnie uczniowie wierszem i piosenką uczcili ten ważny dla każdego Polaka dzień. Była to pięknie opowiedziana, wyśpiewana i zagrana lekcja historii Polski, patriotyzmu i polskości. Młodzieży udało się wytworzyć nastrój powagi, refleksji  a nawet wzruszenia.
Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów wybranych utworów spośród 44 tekstów Antologii Niepodległości, do których podczas Narodowego Czytania w roku 100- lecia zachęca Para Prezydencka.

W ten szczególny sposób dzieci uczyły się historii naszego kraju, miłości do ojczyzny i szacunku do symboli narodowych oraz poznawały polski dorobek kulturalny.

SP Marzęcice

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5