Jubileusz gospodyń wiejskich z Tereszewa

2018-10-15 20:50:47 (ost. akt: 2018-10-15 20:55:40)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Siedemdziesięciolecie swojej działalności obchodzi Koło Gospodyń Wiejskich z Tereszewa. Jubileusz świętowano w gronie gości.
Koło założone zostało w 1948 roku przez Teodozję Falkowską i skupiało 17 członkiń z przewodniczącą Adela Reszka na czele.

Na początku organizowano kursy pieczenia, haftowania, wyszywania oraz sporządzania wyrobów garmażeryjnych, potraw z ryb, wyrobów masarskich i nabiałowych. Zarząd zajmował się rozprowadzaniem piskląt.

Obecna działalność koła diametralnie różni się od tej sprzed siedemdziesięciolecia, ale o tym przeczytamy na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”

Jubileuszową uroczystość ubogacił swoim występem zespół teatralny i chórek z miejscowej szkoły podstawowej, który humorystyczną scenką nawiązał do działalności koła. Potem goście jubileuszu składali życzenia, gratulacje i upominki na ręce Ludwiki Borkowskiej, szefowej koła.

Aktualnie KGW w Tereszewie liczy 44 członkiń i 7 honorowych seniorek.
Oprócz przewodniczącej Ludwiki Borkowskiej, w składzie obecnego zarządu tereszewskiego KGW są Maria Wrzesińska, zastępca przewodniczącej, Joanna Kroplewska, sekretarz i Mirosława Frydrych, skarbnik. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5