Nauczyciele świętowali w Brzoziu Lubawskim

2018-10-15 09:45:07(ost. akt: 2018-10-15 10:39:41)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Ponad 150 nauczycieli i pracowników oświaty spotkało się w Brzoziu Lubawskim na gminnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej.
Co roku dnia 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to pamiątka powołania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego nowoczesnego ministerstwa oświaty w Europie. Nauczyciele, pracownicy oświaty oraz administracji związanej z edukacją w gminie Kurzętnik spotkali się w sali weselnej w Brzoziu Lubawskim.

"Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?" Takim cytatem otwarta została uroczystość. Podczas spotkania wręczono nagrody oraz listy gratulacyjne. Postanowieniem Prezydenta za wyjątkowo sumienne wykonanie obowiązków zawodowych odznaczeni Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę zostały Żaneta Gorczyńska i Sylwia Gortatowska z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Medal srebrny dostała Elżbieta Pruś, także z Kurzętnika, złoty Maria Bartnicka, pracownik Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Za szczególne zasługi wyróżnione zostały Jowita Jankowska, Lucyna Kotewicz-Konkolewska i Barara Miecznikowska z Kurzętnika. Medale zostaną wręczone w Elblągu.

Nagrody wręczył także Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik. Ze szkoły w Kurzętniku otrzymali je: Krystyna Wójcik-Wiśniewska, Renata Rydel, Jan Potomski, Grażyna Krajnik, Zofia Szczech oraz Marcin Goniszewski. Ze szkoły w Brzoziu Lubawskim wyróżniono Annę Błaszkowską i Katarzynę Dembek. Z Marzęcic byli to: Katarzyna Pukalska, Anita Wolska, Anna Lewicka oraz Rafał Maron. Wyróżnieni nauczyciele z Tereszewa to Wioletta Kozłowska, Barbara Rogowska i Zyta Rogowska. Z Gminnego Zespołu Opiekuńczo - Wychowawczego, czyli żłobka na Dębnie uhonorowane zostały Paulina Zatorska, Anna Kopaczewska i Renata Strzyżewska.

— Oświata nie jest tanią rzeczą i niektórzy mówią, że z jej powodu nie inwestujemy tyle, ile byśmy chcieli. Jednak inwestycja w rozwój dzieci to najlepszy sposób lokowania pieniędzy. Życzę Państwu dobrej pracy i partnerskiej postawy rodziców. Tylko wtedy możemy dobrze wychowywać kolejne pokolenia — mówił do zebranych Wojciech Dereszewski.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Blllleeeee #2602279 | 37.47.*.* 15 paź 2018 10:53

    Pewnie z obecnym wlodarzem który nie ominie żadnej okazji do prowadzenia kampanii. To już robi się niesmaczne

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5