Przegląd orkiestr dętych i dziesiąty jubileusz zespołu z Kurzętnika

2018-09-19 17:11:29(ost. akt: 2018-09-19 23:01:09)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Miniona niedziela w Kurzętniku przebiegła pod znakiem Kurzętnickich Impresji Orkiestr Dętych. Była też okazja do świętowania 10-lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Kultury.
Z zaproszenia na spotkanie skorzystały cztery zaprzyjaźnione z Kurzętnikiem orkiestry. Były to zespoły reprezentujące Lubawę, Krzynowłogi Małe, Nowy Staw i miejscowość Łukomię.

Przed południem orkiestry zagrały podczas mszy w kościołach Kurzętnika, Brzozia Lubawskiego, Tereszewa i Mikołajek. Następnie orkiestry korowodem, w towarzystwie mażoretek, przemaszerowały z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku na rynek i tam wspólnie wykonały dwa utwory. Potem amfiteatr zamkowy rozbrzmiewał muzyką instrumentów dętych.

Jako, że znana daleko poza granicami powiatu nowomiejskiego, orkiestra z Kurzętnika świętowała jubileusz, były życzenia, upominki, wspomnienia dotyczące działalności kurzętnickiej kapeli.

Właśnie młodzi instrumentaliści z okazji jubileuszu otrzymali wyjątkowy prezent – warsztaty w poznańskiej filharmonii.

Cieszymy się, że publiczność dopisała i gorąco kibicowała wszystkim orkiestrom. Widać było, że występy wzbudzały wiele pozytywnych emocji i aplauz słuchaczy — podsumował Mariusz Brzezicki, kapelmistrz zespołu. ulKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kurzetnik #2599694 | 109.196.*.* 11 paź 2018 18:41

    psL rządzi w naszej gminie, gratulacje

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5