Akademia w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2017-11-16 14:55:24(ost. akt: 2017-11-16 14:57:54)
Podczas akademii w szkole w Kurzętniku

Podczas akademii w szkole w Kurzętniku

Autor zdjęcia: ZSZ

99 lat temu, po 123-letniej niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji odbyła się akademia w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku.
Spośród wielu chwalebnych wydarzeń z historii Polski właśnie na pamiątkę wydarzenia z 11 listopada 1918 r. obchodzimy Święto Narodowe. Świadczy to o znaczeniu i wadze tej daty w historii Polski. W dniu 11 listopada składamy hołd twórcom niepodległej Polski, doceniamy ich bohaterstwo i odwagę.

My, Polacy XXI wieku nie musimy walczyć o niepodległość z bronią w ręku, ale powinniśmy ją pielęgnować przekazując tradycję i prawdę historyczną następnym pokoleniom.
Dlatego, mimo tego radosnego święta poświęciliśmy chwilę refleksji tym pokoleniom Polaków, którym nie było dane zaznać wolności, ale z niewolą się nie godzili i przelali krew za Ojczyznę.

W naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panie Dorotę Nehring i Marzenę Szczepańską. Uczniowie klasy I TŻiUG oraz III TA/E/U dali świadectwo naszej wdzięczności dla pełnej poświęcenia i bohaterstwa walki pokoleń Polaków.
ZSZ Kurzętnik

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5